30.04.2012

Strzał w 10

Na przełomie kwietnia i maja przybędzie 10 nowych agencji pośrednictwa KNC Nieruchomości.

Do końca roku KNC Nieruchomości chce uruchomić 40 nowych biur nieruchomości. Na razie wszystko wskazuje na to, że plan zostanie zrealizowany. Pierwszy krok to nawiązanie współpracy z kolejnymi partnerami. Tylko do końca maja sieć ma powiększyć o 10 nowych biur nieruchomości. Każdego roku sieć otwiera o 25 proc. więcej biur w stosunku do roku poprzedniego. Obecnie na rynku istnieje 61 placówek KNC – 50 funkcjonuje w kraju i 11 zagranicą.

Kobieta rozmawia z mężczyzną w kasku o planach budynku.

KNC Nieruchomości istnieje na rynku od 1997 roku. Według Raportu o rynku franczyzy w Polsce 2012, KNC Nieruchomości jest drugą pod względem liczby placówek siecią biur nieruchomości w kraju.

Rozwój sieci korzystanie wpływa na kondycję finansową firmy. Biura uruchomione w 2011 r. przyczyniły się do wzrostu obrotów sieci o ok. 20 proc. Jak twierdzi Rafał Stec, prezes firmy KNC Nieruchomości ten rok może być jeszcze lepszy. Realizacja zaplanowanych otwarć nowych biur zwiększy sprzedaż w firmie o 30 proc.

- Podaż na rynku jest ogromna. Chętnych do zakupów też jest sporo, tylko hamują ich surowe zasady udzielania kredytów. Zależy nam by proces transakcji nabycia nieruchomości przebiegał szybko i sprawnie, dlatego pełnimy również rolę doradców kredytowych. Pomagamy potencjalnym nabywcom uzyskać pożyczkę na upatrzoną nieruchomość – mówi Rafał Stec.

Minimalna kwota inwestycji w biuro KNC wynosi 20 tys. zł. Punkty sieci otwierane są w miejscowościach od 50 tys. mieszkańców. Centrala szkoli franczyzobiorców z zakresu zarządzania biurem, sprzedaży nieruchomości oraz wiedzy na temat branży. Partnerzy sieci odbywają również praktyki w wybranym biurze należącym do sieci KNC Nieruchomości. Później są na bieżąco dokształcani – poznają nowe przepisy prawne regulujące rynek, trendy w branży oraz zasady prowadzenia biznesu.

(mak)