Franczyzobiorcy mogą otworzyć sklep, w którym znajdą się wyłącznie ubrania Face jby, lub umieścić je na dedykowanym stoisku w sklepie multibrandowym.
Niedziela
06.05.2012
Franczyzobiorcy Face jby mogą wybrać model sprzedaży, który ich zdaniem będzie najkorzystniejszy.
 

Właścicielem marki Face jby jest firma Kooke Design, która od 10 lat zajmuje się projektowaniem, produkcją i dystrybucją odzieży. Sieć sprzedaży liczy obecnie pięć sklepów własnych oraz ponad 50 placówek partnerskich. Do końca roku powstanie siedem nowych sklepów własnych, m.in. w Łodzi, Gliwicach i Kielcach. Firma zamierza też otworzyć kolejne sklepy partnerskie, które będą powstawać w miejscowościach mających co najmniej 30 tys. mieszkańców. Do końca 2014 sieć sprzedaży ma liczyć 30 sklepów własnych oraz co najmniej 60 punktów partnerskich.

Franczyzobiorcy mogą otworzyć sklep, w którym znajdą się wyłącznie ubrania Face jby, lub umieścić je na dedykowanym stoisku w sklepie multibrandowym. Sklepy Face jby mieszczą się najczęściej w centrach handlowych lub przy głównych ulicach miast i mają 50-150 m2 powierzchni. Na jej przystosowanie do wymagań sieci trzeba przeznaczyć 0,9 tys. - 1,2 tys. zł/m2. Franczyzobiorca nie wnosi opłaty wstępnej ani miesięcznej.

- Docelowo chcemy otwierać wyłącznie sklepy monobrandowe, w których znajdą się wszystkie nasze linie produktowe. Pierwszy taki sklep, uwzględniający wprowadzane ubrania dla noworodków i dzieci, o powierzchni 350 m2 zostanie otwarty już w przyszłym roku – mówi właściciel Kooke Design, Szymon Szalżko. - Celem naszej firmy jest nie tylko rozwój biznesowy, ale również społeczny. Dlatego w marcu tego roku rozpoczęliśmy kampanię Free Zipp, która wspiera fundację Rak&Roll działającą na rzecz kobiet z chorobami nowotworowymi.

(mak)


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jaki biznes się opłaci w 2018? /01.12.2017

Sprawdziliśmy, w jaki biznes warto zainwestować w nadchodzącym roku. Tłumaczymy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić spaghetterię, sklep z bielizną, pączkarnię, agencję Mikołajów, park trampolin oraz firmę sprzedającą kosze prezentowe. Opisujemy też sprawdzone franczyzy z branży usługowej. Radzimy, jak przeprowadzić remanent w firmie.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.