07.05.2012

Lotos dobrze znany

Wysoka rozpoznawalność marki przełoży się na nowe otwarcia. Do końca tego roku Lotos zamierza otworzyć blisko 70 stacji paliw.

W 2011 przy polskich drogach spółka Lotos Paliwa otworzyła 63 nowe stacje paliw (50 stacji Lotos Optima i 13 stacji premium). W tym roku firma chce powtórzyć ten wynik. W planach jest uruchomienie kolejnych 50 stacji z sektora ekonomicznego i 18 stacji premium. Lotos pojawi się m.in. przy autostradach i drogach ekspresowych w ramach tzw. Miejsc Obsługi Podróżnych. Do końca 2015 roku sieć licząca dziś 366 stacji ma powiększyć się do 450 punktów. Stacje paliw Lotos prowadzone są w systemie ajencyjnym i partnerskim.

Stacja Lotos nocą

Do końca 2015 roku sieć licząca dziś 366 stacji ma powiększyć się do 450 punktów.

- Po styczniu i lutym tego roku Lotos Paliwa osiągnęły 8,2 proc. udział w krajowym rynku sprzedaży detalicznej paliw. Spółka, zgodnie z przyjętą strategią, zamierza osiągnąć minimum 10 proc. udział w detalu do końca 2015 roku - mówi Paweł Lisowski, prezes Lotos Paliwa. - Oprócz zwiększenia udziałów w rynku, związanych między innymi z dynamiczną rozbudową sieci, niezmiernie cieszy nas tempo wzrostu sprzedaży paliw na naszych stacjach, w sytuacji kiedy na rynku utrzymuje się spadek konsumpcji.

W pierwszym kwartale tego roku Lotos przeprowadził badania dotyczące znajomości marki wśród klientów stacji paliw. Spontaniczna znajomość marki Lotos w kategorii stacji paliw na koniec lutego wyniosła 54 proc. i była o 4 pkt proc. wyższa w stosunku do danych z 2011 r. Jak wynika z badania znajomość marek konkurencyjnych w tym samych okresie wzrosła o 0,1 pkt proc. Dobrze radzi sobie również marka Lotos Optima, której rozpoznawalność wspomagana osiem miesięcy po wprowadzeniu na rynek wynosi 51 proc.

- Osiągnęliśmy zamierzone efekty prowadzonych projektów wizerunkowych i jesteśmy w trakcie planowania kolejnych. O pierwszym z nich nasi klienci dowiedzą się już na początku maja – dodaje Lisowski.

(mak)