07.05.2012

Best Western rośnie przed EURO 2012

Do sieci przystąpił kolejny franczyzobiorca z Warszawy. W zmodernizowanym za 7 mln zł hotelu powstanie strefa kibica.

Trzygwiazdkowy obiekt mieści się w Warszawie przy ul. Poleczki, w pobliżu lotniska im. Fryderyka Chopina. Jest trzecim hotelem w stolicy należącym do Best Western. By spełnić wymogi stawiane przez międzynarodową sieć, musiał przejść gruntowną modernizację. Jej koszt wyniósł ponad 7 mln zł. Właściciel przyznaje, że inwestycja już się zwraca.

Recepcja hotelu Portos w Warszawie.

By spełnić wymogi stawiane przez międzynarodową sieć, hotel BW Poleczki musiał przejść gruntowną modernizację. Jej koszt wyniósł ponad 7 mln zł.

- Mimo zaledwie kilku dni naszej przynależności do sieci, uzyskaliśmy już pierwsze rezerwacje dokonane przez system Best Western. Współpraca z międzynarodowym partnerem daje nam nie tylko możliwość dotarcia do szerszej grupy klientów, ale też podniesienia prestiżu naszego obiektu. Z uwagi na zbliżające się mistrzostwa Euro 2012 był to dla nas idealny moment na ten krok – mówi Bohdan Wasilewski, właściciel hotelu BW Poleczki.

Nowy franczyzobiorca Best Western wierzy, że mistrzostwa Europy w piłce nożnej będą dla branży hotelarskiej bardzo udanym okresem. Dlatego postanowił w swoim hotelu otworzyć strefę kibica. Fani piłki nożnej będą mogli korzystać m.in. z klimatyzowanej sali, która pomieści ponad 140 osób. Pomieszczenie zostało wyposażone w rzutnik umożliwiający wyświetlanie transmisji z meczów w formacie HD.

Tymczasem światowa marka nie zwalnia tempa i planuje dalszą ekspansję nad Wisłą. Obecnie prowadzi rozmowy z przedstawicielami ponad 20 obiektów w różnych częściach Polski.

- BW Hotel Poleczki to już dwunasty obiekt, który działa pod naszymi skrzydłami w Polsce. W 2011 roku niemal podwoiliśmy liczbę hoteli należących do sieci, dzięki czemu łączna liczba pokoi zwiększyła się z 917 do 1289, co stanowi wzrost o 41 proc. - mówi Gheorghe Marian Cristescu, regionalny dyrektor dprzedaży Best Western na Polskę. - Mamy w planach otwarcie hoteli m. in. w Gdańsku, Poznaniu, Szczecinie, Lublinie i Bydgoszczy. Jeszcze w tym roku planujemy także wprowadzenie na rynek kolejnej marki naszej sieci, Best Western Plus, a do końca pierwszego kwartału 2013 r. chcemy otworzyć przynajmniej 3 nowe hotele pod tym brandem. Mamy zamiar rozwinąć też segment hoteli typu SPA, na które zaobserwowaliśmy rosnące zapotrzebowanie.

Założona w 1946 roku Best Western to największa sieć hoteli na świecie. Wszystkie należące do niej hotele są niezależnie zarządzane i stanowią własność prywatnych inwestorów. Łącznie pod marką BW działa obecnie ponad 4 tys. hoteli w ponad 80 krajach na całym świecie.

(gum)