08.05.2012

Sprzedadzą leasing we franczyzie

Partnerzy Stefczyk Leasing pozyskają klientów korzystając z rozpoznawalności znanej na rynku Kasy Stefczyka, właściciela nowej spółki.

Stefczyk Leasing jest spółką założono we wrześniu 2011 roku, a jej głównym udziałowcem jest Kasa Stefczyka, największa kasa kredytowa w kraju, która liczy 400 punktów. Firma rozwija się wyłącznie dzięki polskiemu kapitałowi. Stefczyk Leasing dysponuje na razie pięcioma własnymi placówkami, ale docelowo do końca 2012 roku ma ich być siedem oraz 40 jednostek partnerskich. Najbliższe otwarcia będą miały miejsce w Białymstoku, Warszawie, Słupsku i Katowicach.

Samochody i inne pojazdy.

Produkty, które firma oferuje klientom obejmują leasing pojazdów, maszyn, nieruchomości komercyjnych.

- Z naszą ofertą chcemy dotrzeć tam, gdzie dostęp do nowoczesnych usług leasingowych jest utrudniony, ponieważ największe podmioty na rynku wykluczają mniejsze miejscowości ze swojego kręgu zainteresowań biznesowych. Chcemy, aby przedsiębiorcy z miast o liczbie 10 tys. mieszkańców mogli korzystać z wiarygodnego źródła finansowania ich inwestycji. Jesteśmy przekonani, że nasi przyszli partnerzy lepiej wiedzą, gdzie uruchomić punkt, aby pozyskać jak największą liczbę klientów – mówi Tomasz Orzeszek, z-ca dyrektora generalnego Stefczyk Leasing.

Franczyzobiorcy Stefczyk Leasing powinni wykazać się znajomością zagadnień związanych z leasingiem lub obsługą przedsiębiorstw. Partner musi być osobą mobilną, co oznacza, że wymagany jest od niego własny samochód. Dostosowanie biura o powierzchni 25 m2 do standardów sieci wynosi ok. 5 tys. zł. Nie ma innych opłat licencyjnych. Partner otrzymuje od Stefczyk Leasing pakiet szkoleń, doradztwo ekspertów firmy, wsparcie marketingowe oraz logo rozpoznawalnej marki.

(dw)

Inne artykuły o leasingu:
Przewodnik po leasingu
Kiedy leasing jest lepszy od dzierżawy

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0