09.05.2012

Policz swój biznes

Na maturach najwięcej zarobią korepetytorzy uczący matematyki i języków obcych. Część zysków zostanie w kieszeni franczyzobiorców.

W przeddzień matur uczniowie częściej niż zwykle decydują się na dodatkowe zajęcia. Wynika to z tego, że klasy są przepełnione, a nauczyciele nie są w stanie zająć się brakami wiedzy u każdego z osobna. W konsekwencji tego ok 27 proc. uczniów chce brać korepetycje.
- Do ucznia należy podejść indywidualnie, bo to daje najlepsze efekty. Obserwuje się wysokie zainteresowanie korepetycjami, a zajęcia z matematyki i języków obcych wiodą prym – komentuje Marcin Kruszyński, dyrektor Grupy Edukacyjnej 2BLC, w skład której wchodzi Szkoła Matematyki 2plu2 oraz szkoła językowa BLC.

Uczniowie w szkole matematyki 2plus2

Od chwili wprowadzenia obowiązkowej matematyki na egzaminie maturalnym uczniowie częściej decydują się na korepetycje z tego przedmiotu.

Wielu nauczycieli działa na rynku w szarej strefie udzielając korepetycji wonnymi popołudniami. Traktuję to zwykle jako dodatkowy zarobek. Rodzice jednak wysyłając dzieci na zajęcia nie mają pewności, czy nauczyciel, który nie zawsze radzi sobie z grupą uczniów w szkole, podoła w przypadku indywidualnych lekcji

- Rodzice chcą korzystać z legalnych usług i mieć pewność, że korepetycje są prowadzone przez sprawdzonych nauczycieli. Szkoła 2plus2 skupia korepetytorów specjalnie przeszkolonych. Uczą oni ciekawiej i bardziej wszechstronnie niż zwykli korepetytorzy. Do szkoły przychodzi wielu rodziców, którzy wielokrotnie mówią nam, że nigdy nie posłaliby dziecka na tradycyjne korepetycje, bo boją się o ich jakość i referencje. Nasza szkoła już na starcie daje pracującym u nas nauczycielom 'bonus' w postaci renomy i ciekawych technik nauczania - dodaje Marcin Kuszyński.

Firma zaprasza do współpracy korepetytorów matematyki, nauczycieli oraz wszystkie osoby chcące pracować z młodzieżą i zarazem prowadzić własny biznes. Koszty inwestycji we własne centrum edukacyjne to ok. 8 tys. zł. Przedsiębiorca nie musi dysponować własnym lokalem, wystarczy gdy jakiś wynajmie. Koncepcja szkoły pozwala na otwarcie kilku centrów edukacyjnych w jednym mieście i, jak pokazuje dotychczasowe doświadczenie, sprawdza się w praktyce. Dwie placówki własne funkcjonują obecnie w Szczecinie, gdzie na zajęcia uczęszcza ponad 140 osób.

W najbliższym czasie Szkoła Matematyki 2plu2 otworzy swoje placówki w Gdańsku, Poznaniu, Siedlcach, Mysłowicach, Kłobucku oraz trzecią szkołę w Szczecinie.

(dw)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0