Na początku 2010 roku Spar Polska dołączył do grupy kapitałowej Bać-Pol - jednej z największych i najstarszych firm dystrybucyjnych w Polsce.
Czwartek
10.05.2012
Spar Polska uruchomił w kwietniu 8 nowych sklepów spożywczych. Połowa z nich znajduje się w województwie podkarpackim.
 

Przyjęta przez Spar strategia rozwoju zakłada powiększenie sieci do 300 sklepów do 2015 roku. W chwili obecnej pod logo z choinką funkcjonuje 80 placówek. W kwietniu sieć otworzyła osiem nowych punktów, m.in w Jodłowniku, Nockowej, Ropczycach, Krotoszynie i Żaganiu. Ich łączna powierzchnia to prawie 1500 m2. Żadne z miast, w którym powstał w minionym miesiącu sklep nie mieszka więcej niż 30 tys. mieszkańców.

- Szczególnym dniem w historii sieci był 28 kwietnia, kiedy to jednocześnie otworzyliśmy aż 5 sklepów. Było to duże wyzwanie organizacyjne. Słowa uznania należą się działowi operacyjnemu oraz wszystkim naszym partnerom, którzy aktywnie wspierają rozwój sieci - mówi Wojciech Bystroń, prezes Spar Polska.

Firma Spar została założona w Holandii w 1932 roku, zaś do Polski weszła w 1996 roku. Na świecie sieć zrzesza ponad 14 tys. punktów w 33 krajach. Firma oferuje możliwość współpracy w trzech formatach: Spar Express, czyli małe sklepy o powierzchni do 200 m2, Spar Market – średniej wielkości sklepy do 1 tys. m2 powierzchni oraz Eurospar – koncept hipermarketów. W każdym formacie współpracy franczyzobiorca może liczyć na wyłączność terytorialną, działania promocyjno-reklamowe oraz liczne szkolenia.

- Właściciele i kierownicy sklepów poznają m.in. techniki zarządzania personelem. Dobrze przeszkolony pracownik to podstawa sukcesu w każdym biznesie i handel nie jest tutaj wyjątkiem – mówi Beata Boguta, odpowiedzialna za szkolenia w sieci Spar. - Spar zdaje sobie z tego sprawę i dlatego tak dużą wagę przykłada do systemu szkoleń. Nawet doświadczony handlowiec musi sobie przyswoić standardy wypracowane przez sieć.

(boa)


Bolesław Adamiec, dziennikarz
Bolesław Adamiec
dziennikarz