Wójcik zawitał do Austrii

Pod szyldem Wójcik działa obecnie 39 sklepów własnych i 17 franczyzowych. Jeszcze w tym roku planowane jest uruchomienie ok. 10 placówek w galeriach handlowych w Polsce.
Czwartek
17.05.2012
Firma oferująca ubrania dziecięce uruchomiła pierwszy sklep za granicą. Kolejne powstaną we Włoszech i w Szwecji.
 

Pięć z sześciu nowo otwartych sklepów działa na zasadzie franczyzy. Tylko jedna placówka, w Gorzowie Wielkopolskim, jest własnością sieci.
- Nie jest to koniec naszej ekspansji. Jeszcze w tym roku planujemy uruchomienie ok. 10 punktów w galeriach handlowych w Polsce - mówi Marek Szostak, dyrektor marketingu Wójcik Fashion.

Firma uczestniczyła w tegorocznych targach odzieżowych m.in. we Florencji, Kijowie i Dubaju. Imprezy tego typu pozwalają nawiązać kontakty handlowe z dystrybutorami z innych krajów. Właśnie w ten sposób powstał sklep partnerski w Austrii. Wójcik już szykuje swój kolejne zagraniczne debiuty m.in. we Włoszech i w Szwecji.

- Nasza marka w ostatnim okresie cieszy się wzmożonym zainteresowaniem franczyzobiorców oraz samych klientów – dodaje Marek Szostak. – Jest to niewątpliwie zasługa szerokiej oferty produktowej, którą stale rozbudowujemy. Od początku roku do naszych sklepów trafiły m.in. torby, obuwie oraz ekskluzywne ubranka marki Ceremony.

Firma Wójcik Fashion Group powstała w 1987 roku. W jej portfolio znajdują się obecnie trzy polskie marki – Wójcik, Hot Oil oraz Ceremony. Decydując się na współpracę z markami grupy franczyzobiorcy otrzymują know-how, szkolenie oraz wsparcie w prowadzeniu własnego biznesu. Sieć wymaga, aby przedsiębiorca dysponował lokalem o powierzchni minimum 90 m2 w przypadku marki Wójcik i co najmniej 70 m2 w przypadku marki Hot Oil. Sklepy obu marek powinny znajdować się w miastach powyżej 60 tys. mieszkańców.

(boa)


Bolesław Adamiec, dziennikarz
Bolesław Adamiec
dziennikarz