16.05.2012

Po zakupach do pełna

Intermarché otwiera stację paliw w Bytomiu. Pod względem liczby przysklepowych stacji firma ustępuje tylko Carrefourowi.

Przysklepowe stacje paliw rosną w siłę. W Polsce jest ich już ponad 150 (co stanowi ok. 2 proc. wszystkich stacji), a swoją popularność zawdzięczają niskim cenom oferowanych paliw. Wicelider rynku, Grupa Muszkieterów, uruchomiła właśnie w Bytomiu 39 stację. Jej klienci mogą wybierać w standardowej ofercie paliw – od benzyny Pb-95, Pb-98, przez olej napędowy po gaz LPG. Zgodnie z polityką Grupy Muszkieterów ceny paliw na stacji są najniższe w danym mieście. Dostawcami obsługującymi stację są spółi Orlen PetroCentrum oraz Gaspol.

Stacja paliw Intermarché w Bytomiu

Stację paliw pod logo Intermarché może otworzyć tylko dotychczasowy franczyzobiorca sieci.

- Jako jedyna sieć handlowa, podajemy do publicznej wiadomości, kto jest naszym dostawcą paliw i gazu LPG. To też wpływa na wzrost wiarygodności i na wybór naszych stacji – mówi Aleksnader Hołoga, odpowiedzialny za rozwój stacji Intermarché w Polsce.

Jakość paliw na stacjach należących do Grupy Muszkieterów jest również na bieżąco kontrolowana przez Orlen Laboratorium, ponieważ stacja jest włączona do monitoringu jakości paliw BAQ (Badanie Analityczne Jakości).

Eksperci szacują, że liczba przysklepowych stacji paliw powiększy się w tym roku o 10 proc. W tej chwili najwięcej tego rodzaju obiektów ma Carrefour. Jego sieć liczy 45 punktów. Na trzecim miejscu, za Intermarché, plasuje się Tesco z 29 stacjami.

(gum)