Pierwsze sklepy pod logo Grene uruchomione zostały w 2006 roku. Wdrożenie oferty franczyzowej firma rozpoczęła po 6 latach.
Czwartek
24.05.2012
Sieci sklepów z akcesoriami rolniczymi Grene trudno będzie konkurować z gigantami działającymi w branży dla domu i ogrodu.
 

W połowie maja swoje podwoje dla klientów otworzył sklep Grene w Ełku. Placówka jest czwartą działającą na zasadzie franczyzy oraz 91. lokalem w sieci. W sklepie klienci mogą zaopatrzyć się w części do ciągników i maszyn rolniczych, artykuły do hodowli zwierząt, urządzenia hydrauliki siłowej, odzież roboczą, a nawet zabawki.

- W kolejności czekają na otwarcie sklepy m.in. w takich miejscowościach jak Krotoszyn, Kłódka czy Łęczyca – informuje Jarosław Łuczak, szef działu rozwoju sieci detalicznej. - Dział rozwoju sieci nieustannie pracuje nad otwieraniem sklepów i pozyskiwaniem nowych kandydatów z ambicjami na otwarcie do końca roku setnego sklepu.

W związku z typowo rolniczą specyfikacją oferty sklepów Grene znajdują się one głównie w miastach powiatowych. W większych miastach, w tym stolicach województw, sieć musi konkurować z gigantami działającymi w branży dla domu i ogrodu takimi jak Obi, Bricomarché lub Praktiker. Wielkopowierzchniowe sklepy mają tę przewagę, że oferują także artykuły z segmentu DIY.

Aby uruchomić sklep Grene należy dysponować środkami finansowymi w wysokości ok. 300 tys. zł. Jedna trzecia tej kwoty przeznaczona jest na wyposażenie placówki, zaś reszta na jej zatowarowanie. Franczyzodawca zapewnia kompleksowy pakiet szkoleń dla właściciela sklepu oraz jego personelu, jak i opracowuje plan kampanii marketingowej ułatwiający początkowy etap działalności. Placówki, z racji na swoją profesję, znajdują się głównie w mniejszych miejscowościach.

Historia Grene zaczyna się w 1915 roku w Danii, kiedy to jej założyciel rozpoczął samodzielną działalność jako hurtowy sprzedawca artykułów do produkcji rolnej. Do Polski firma zawitała w momencie prywatyzacji firmy Agroma w Koninie, gdy została podjęta decyzja o pozyskaniu inwestora strategicznego. Grene Group skupia spółki z takich krajów jak Polska, Dania, Szwecja, Norwegia, Finlandia i Litwa.

(boa)


Bolesław Adamiec, dziennikarz
Bolesław Adamiec
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Gdzie najlepiej kupić mieszkanie pod wynajem?

Najlepsze mieszkania znajdziecie na https://www.dobryadres.pl/sprzedaz/mieszkania/szczecin/ . Super oferta mieszkań w Szczecinie.

316 wypowiedzi
ostatnia 18.09.2018
Styllodecor - opinie o współpracy

Witam, Będę się spotykał z właścicielem i chce nawiązać współpracę. Czy ktoś już z facetem współpracuje? Proszę o informacje. Tel. 883 375 616

7 wypowiedzi
ostatnia 17.09.2018
Branża metalowa- co i jak ?

Od 3 lat prowadzę firmę spawalniczą w Rzeszowie i brak pracy nie narzekam, głównie spawam tigiem zatrudniam 2 osoby. Przede wszystkim jak chcesz świadczyć usługi to...

42 wypowiedzi
ostatnia 16.09.2018
Donica domowa

Very good information! thank you! play solitaire

4 wypowiedzi
ostatnia 15.09.2018
Donica domowa

its great post and help me alot. please keep continue posting articles on your great site. https://games.lol/mini-game/best-classic-spider-solitaire/

4 wypowiedzi
ostatnia 15.09.2018
Gdzie najlepiej kupić mieszkanie pod wynajem?

Też wydaję mi się, że jak myślisz o mieszkaniu pod wynajem, to najlepszym wyborem będą miasta studenckie. Tutaj...

316 wypowiedzi
ostatnia 13.09.2018
Jaki sklep z meblami kuchennymi

Też mi się wydaje, że takie meble na wymiar wykonane u sprawdzonego stolarza będą dobrym wyjściem ;)

6 wypowiedzi
ostatnia 04.09.2018
Styllodecor - opinie o współpracy

Witam Czy któś podpisał już umowę? Co o tym sądzicie?

7 wypowiedzi
ostatnia 01.09.2018