24.05.2012

Firma dla rolnika

Sieci sklepów z akcesoriami rolniczymi Grene trudno będzie konkurować z gigantami działającymi w branży dla domu i ogrodu.

W połowie maja swoje podwoje dla klientów otworzył sklep Grene w Ełku. Placówka jest czwartą działającą na zasadzie franczyzy oraz 91. lokalem w sieci. W sklepie klienci mogą zaopatrzyć się w części do ciągników i maszyn rolniczych, artykuły do hodowli zwierząt, urządzenia hydrauliki siłowej, odzież roboczą, a nawet zabawki.

Sklep Grene wewnątrz.

Pierwsze sklepy pod logo Grene uruchomione zostały w 2006 roku. Wdrożenie oferty franczyzowej firma rozpoczęła po 6 latach.

- W kolejności czekają na otwarcie sklepy m.in. w takich miejscowościach jak Krotoszyn, Kłódka czy Łęczyca – informuje Jarosław Łuczak, szef działu rozwoju sieci detalicznej. - Dział rozwoju sieci nieustannie pracuje nad otwieraniem sklepów i pozyskiwaniem nowych kandydatów z ambicjami na otwarcie do końca roku setnego sklepu.

W związku z typowo rolniczą specyfikacją oferty sklepów Grene znajdują się one głównie w miastach powiatowych. W większych miastach, w tym stolicach województw, sieć musi konkurować z gigantami działającymi w branży dla domu i ogrodu takimi jak Obi, Bricomarché lub Praktiker. Wielkopowierzchniowe sklepy mają tę przewagę, że oferują także artykuły z segmentu DIY.

Aby uruchomić sklep Grene należy dysponować środkami finansowymi w wysokości ok. 300 tys. zł. Jedna trzecia tej kwoty przeznaczona jest na wyposażenie placówki, zaś reszta na jej zatowarowanie. Franczyzodawca zapewnia kompleksowy pakiet szkoleń dla właściciela sklepu oraz jego personelu, jak i opracowuje plan kampanii marketingowej ułatwiający początkowy etap działalności. Placówki, z racji na swoją profesję, znajdują się głównie w mniejszych miejscowościach.

Historia Grene zaczyna się w 1915 roku w Danii, kiedy to jej założyciel rozpoczął samodzielną działalność jako hurtowy sprzedawca artykułów do produkcji rolnej. Do Polski firma zawitała w momencie prywatyzacji firmy Agroma w Koninie, gdy została podjęta decyzja o pozyskaniu inwestora strategicznego. Grene Group skupia spółki z takich krajów jak Polska, Dania, Szwecja, Norwegia, Finlandia i Litwa.

(boa)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Bolesław Adamiec

dziennikarz
Napisz do autora