20.05.2012

IT wspiera doradców

Platforma informatyczna z dostępem do wszystkich produktów znacznie ułatwia pracę doradcom finansowym firmy Fines.

Fines jest operatorem sieci agencji kredytowych. Oferta firmy opiera się na produktach wielu banków i innych instytucji finansowych, które dostępne są w jednym internetowym systemie informatycznym. Przejrzysta aplikacja pozwala jej użytkownikom odnaleźć produkt o najlepszych parametrach dopasowany do oczekiwań klienta. Na razie działa ich w sieci trzynastu. Niektórzy partnerzy decydują się na uruchomienie dwóch punktów. Tak zrobili właściciele punktów z Grajewa i Międzyrzeca. Ich kolejne placówki Fines powstały w Białymstoku i Białej Podlaskiej.

Placówka Fines

Fines współpracuje z 1,6 tys. agentów, jednak dopiero od grudnia ubiegłego roku pozyskuje franczyzobiorców.

- Większość naszych franczyzobiorców to agenci, którzy już wcześniej z nami współpracowali i postanowili ta współpracę zacieśnić. Chcemy aby do końca roku dołączyło do nas kolejnych 50 agentów. Partnerów poszukujemy w miastach liczących minimum 15 tys. zł. Wymagana lokalizacja to lokal na parterze o powierzchni 20-50 m2 w centrum miasta – informuje Piotr Przedlacki, prezes Fines SA.

Inwestycja w biuro z dwoma stanowiskami do obsługi klienta wynosi 8-10 tys. zł. Poza tym Fines nie wymaga opłaty wstępnej ani miesięcznych. Mimo to partner otrzymuje raz na kwartał materiały reklamowe w postaci plakatów, ulotek oraz gadżetów firmowych. Graficy centrali we współpracy z działem marketingu aktywnie promują punkty partnerskie Fines w trakcie imprez sportowych oraz innych wydarzeń organizowanych dla branży finansowej.

- Liczymy na to, że nasi franczyzobiorcy będą samodzielnymi przedsiębiorcami, którzy najlepiej znają lokalny rynek i wiedzą, która lokalizacja pozwoli im uzyskać najwyższe zyski. Sami również opiniujemy zgłaszane placówki. W ramach pakiety franczyzowego organizujemy szkolenia dla właściciela biura i jego personelu, a także przygotowujemy projekt lokalu wraz z wizualizacją wewnętrzną i zewnętrzną – wymienia Piotr Przedlacki.

(dw)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0