21.05.2012

Spaghetti a’la franczyza

Pomysłem na włoską restaurację chcą się podzielić właściciele Trattorii Rucola. Dwa lokale już działają w stolicy.

Trattoria Rucola działa na warszawskiej Saskiej Kępie od lutego 2010 roku. We wrześniu ubiegłego roku na starówce pojawił się kolejny lokal serwujący włoskie specjały. W tym roku właściciele obu restauracji postanowili podzielić się swoim pomysłem na biznes z innymi.

wejście do Trattorii Rucola.

Właściciel firmy chce, żeby Trattorie Rucola pojawiły się w największych polskich miastach.

- Pomysł na sieć franczyzową jest kolejnym etapem rozwoju naszego biznesu. Jesteśmy przekonani, że nasza wiedza i jakość proponowanych przez nas produktów pozwoli rozszerzyć sieć na całą Polskę, a z czasem i na Europę. Z punktu widzenia biznesowego wierzymy, że stały dopływ gotówki do naszego biznesu umożliwi jego szybki rozwój, co pozwoli otwierać kolejne restauracje własne – wyjaśnia Karol Komorowski, współwłaściciel restauracji.

Właściciele chcą, żeby Trattorie Rucola pojawiły się w największych polskich miastach. Szczególnie interesują ich prestiżowe lokalizacje w Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu i Trójmieście.

- Serca naszych klientów podbiły dania przygotowywane z oryginalnych włoskich składników. Zaczęło się od pizzy, później goście docenili nasze makarony, aby na koniec zachwycić się bardziej wyrafinowanymi potrawami, jak małże w białym winie, czy steki – wspomina Karol Komorowski. - Pierwsze wakacje przyniosły bardzo duże zainteresowanie naszą trattorią. Kolejka chętnych do zjedzenia obiadu w naszym ogrodzie sięgała sąsiedniej kamienicy – dodaje.

(mak)