25.05.2012

Franczyza po liftingu

Kosmetyczne Instytuty Dr Irena Eris rezygnują z rozwoju w mniejszych miastach.

- Rezygnujemy z otwierania gabinetów w mniejszych miastach. W szybko zmieniającym się otoczeniu biznesowym w takich lokalizacjach Instytuty Kosmetyczne nie poradziły sobie z utrzymaniem przyjętego w sieci standardu działania. Oferta naszych ekskluzywnych zabiegów nie była dopasowana do siły nabywczej lokalnych klientów w mniejszych miejscowościach – przyznaje Jolanta Łapińska, dyrektor generalny spółki Kosmetyczne Instytuty Dr Irena Eris.

Kosmetyczny Instytut Dr Irena Eris.

Kosmetyczne Instytuty Dr Irena Eris będą powstawać przede wszystkim w miastach powyżej 300 tys. mieszkańców.

Przez ostatnie lata Kosmetyczne Instytuty rozwijały się głównie poprzez otwieranie placówek własnych. W tym czasie modernizowany był koncept franczyzowy.
- Przez ostatnie lata skupiliśmy się na otwarciach instytutów własnych i optymalizacji sieci instytutów franczyzowych - przenosimy je, remontujemy, a nawet zamykamy. Stworzyliśmy nowy model placówki z nowoczesną wizualizacją wnętrz, rozszerzyliśmy też listę firm współpracujących - mówi Jolanta Łapińska.

Dziś sieć chce skupić się się na otwieraniu placówek franczyzowych w miastach powyżej 300 tys. mieszkańców. Franczyzodawcę interesują głównie centra miast, prestiżowe dzielnice oraz ekskluzywne centra handlowe.

- Obecnie poszukujemy franczyzobiorców w Katowicach, Łodzi, Częstochowie, Gliwicach, ale także w innych atrakcyjnych lokalizacjach w całej Polsce. W tym roku planujemy otwarcie minimum jednego instytutu własnego oraz 2-3 franczyzowych – dodaje Łapińska.

Koszt inwestycji we własny Kosmetyczny Instytut Dr Irena Eris zależy od standardu lokalu. Zakup podstawowego wyposażenia wymaga kwoty ok. 120 tys. zł.

(gum)