Pół planu rocznego w pół roku

Coraz więcej sprzedających nie radzi sobie ze sprzedażą mieszkań i pomocy szukają w biurach nieruchomości.
Rafał Stec, prezes sieci KNC Nieruchomości
Czwartek
31.05.2012
O nadwyżce ofert sprzedaży nad ofertami kupna w branży nieruchomości opowiada Rafał Stec, prezes sieci KNC Nieruchomości.
 

Jak przebiega realizacja planu rozwoju, według którego deklarujecie 40 nowych biur KNC do końca 2012 roku?
Od początku roku podpisaliśmy 7 umów franczyzowych. W najbliższym czasie nawiążemy współpracę z 5 partnerami. Na koniec czerwca powinniśmy mieć 60 placówek. To dobry wynik, który zwiastuje realizację strategii rozwoju w 2012 roku. Od czerwca rozpoczynamy również kampanię pod hasłem "Kupujemy biura nieruchomości". Chcemy pozyskać do sieci biura nieruchomości z całej Polski, które mają już swoje lokale, pracowników i bazy nieruchomości. Mimo ostrej zimy odnotowaliśmy wysoki poziom sprzedaży nieruchomości. Sporym zainteresowaniem cieszyły się działki budowlane pod domy jednorodzinne. Jesteśmy widoczni na rynku. To buduje naszą wiarygodność i zachęca do współpracy. Obecnie na rynku decydujące znaczenie mają duże sieci biur nieruchomości. Przedsiębiorcy niezrzeszeni w sieci mają mniejszą szansę przetrwania niż ci, którzy działają pod parasolem firmy z długoletnim doświadczeniem. Najwięcej trudności sprawia pozyskanie klienta. My na starcie oferujemy dostęp do ok. 15 tysięcy ofert, w tym 7 tys. na wyłączność. To bardzo ułatwia działalność.

Jak jeszcze wspieracie swoich partnerów?
Centrala szkoli franczyzobiorców z zakresu zarządzania biurem, sprzedaży nieruchomości oraz wiedzy na temat branży. Partnerzy sieci odbywają również praktyki w wybranym biurze należącym do KNC Nieruchomości. Później są na bieżąco dokształcani – poznają przepisy prawne regulujące rynek, nowe trendy w branży oraz nowe zasady prowadzenia biznesu. Posiadamy własny Branżowy Ośrodek Szkoleniowy, który rekrutuje i szkoli pośredników i asystentów pośredników do wszystkich placówek naszej sieci. Minimalna kwota inwestycji w biuro KNC wynosi 20 tys. zł. Placówki otwierane są w miejscowościach od 50 tys. mieszkańców. Przed otwarciem każdego biura weryfikujemy potencjał lokalnego rynku – bierzemy pod uwagę liczbę agencji działających na danym terenie oraz ilość nieruchomości zgłoszonych do sprzedaży.

Jak wygląda obecnie rynek KNC Nieruchomości?
Coraz więcej sprzedających nie radzi sobie ze sprzedażą mieszkań i pomocy szukają w biurach nieruchomości, a te jeszcze nigdy nie miały tylu ofert sprzedaży nieruchomości lokalowych. Jak dowodzą analizy przeprowadzane w biurach sieci KNC tylko 20 proc. miesięcznych transakcji stanowią te dotyczące mieszkań (i chodzi tu o rynek wtórny). Pozostałe transakcje dotyczą domów i działek niezabudowanych rolnych i budowlanych. Za taki stan odpowiadają nadal wysokie ceny ofertowe mieszkań, bo sprzedający uporczywie utrzymują ceny możliwe do osiągnięcia 5 lat temu! Spadki cen mieszkań o których tak szumnie mówią analitycy rynku nieruchomości są stosunkowo niewielkie, bo rzędu 10-15 proc. i taka tendencja utrzymuje się już od co najmniej 2 lat.

Rozmawiała (mk)


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jaki biznes się opłaci w 2018? /01.12.2017

Sprawdziliśmy, w jaki biznes warto zainwestować w nadchodzącym roku. Tłumaczymy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić spaghetterię, sklep z bielizną, pączkarnię, agencję Mikołajów, park trampolin oraz firmę sprzedającą kosze prezentowe. Opisujemy też sprawdzone franczyzy z branży usługowej. Radzimy, jak przeprowadzić remanent w firmie.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

POPULARNE NA FORUM

Wiosna należy do pośredników

Amazing post. Appreciate it and look forward to seeing many more. Thanks from Amazing post. Appreciate it and look forward to seeing many more. Thanks from Alpha Male..

24 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Wiosna należy do pośredników

People of the internet are pleased with the work that goes on here. All the writers here do a wonderful writing job and they have earned the respect of hundreds of thousands of...

24 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Wiosna należy do pośredników

Nice blog post published here. The writer has definitely improved over the past few months and this post is a proof of that. I would love to see some more blog posts as good as...

24 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2018
Wiosna należy do pośredników

Amazing post! We love the content and have shared this with our social media network! Appreciated from the hotel digital marketing agency.

24 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018
Wiosna należy do pośredników

A lot of people have been disappointed with your work here lately, and it's clear to see why. You don't seem to put as much effort into your articles as you used to and that's...

24 wypowiedzi
ostatnia 10.06.2018
Przeprowadzki międzynarodowe - czy możecie kogoś polecić

Trzeba poszukać kogoś w internecie. To jest raczej niszowa branża. ___________________ Pisanie prac magisterskich - ogłoszenia

4 wypowiedzi
ostatnia 08.06.2018
Deweloper w małym mieście

Mój wujek prowadzi w małej miejscowości z Wielkopolski firmę budowlaną PRB ADAM budują w Poznaniu domy, zajmują się remontami i wykończeniami i bardzo dobrze firma...

14 wypowiedzi
ostatnia 04.06.2018
Deweloper w małym mieście

Mój wujek prowadzi w małej miejscowości z Wielkopolski firmę budowlaną http://www.prb-adam.pl budują w Poznaniu domy, zajmują się remontami i wykończeniami i bardzo...

14 wypowiedzi
ostatnia 04.06.2018