31.05.2012

Biznes na dwóch kółkach

Romet Motors, producent jednośladów, otwiera punkty, w których franczyzobiorcy sprzedają i naprawiają rowery oraz motory.

Budowana od roku 2009 sieć Romet Partner liczy obecnie 3 punkty własne oraz 133 partnerskie. Placówki mają w większości charakter handlowo-usługowy, gdyż oprócz sprzedaży prowadzą także autoryzowany serwis.
- Od początku roku udało nam się pozyskać blisko 20 franczyzobiorców. Prowadzimy także rozmowy z 10 kolejnymi. Do sieci sprzedaży dołączają duże salony samochodowe oraz motocyklowe. Jest to zasługa naszej bogatej i stale poszerzanej oferty obejmującej rowery, skutery oraz motory. Niedługo dołączy do nich także samochód elektryczny Romet 4E - zapowiada Agnieszka Starzyk, dyrektor Romet Motors.

Sklep ze skuterami Romet

Punkty Romet odnotowują wzrost sprzedaży w sezonie, który trwa od lutego do końca września.

Podstawowym wymaganiem wobec franczyzobiorców jest lokal, który muszą znaleźć samodzielnie. Placówka powinna mieć co najmniej 50 m2, choć może być dużo większa. Niektóre salony sieci liczą nawet i po 700 m2. Zatowarowanie odbywa się na podstawie opłaty kaucji i odebrania depozytu. Otworzenie własnego punktu pod szyldem Romet wiąże się z otrzymaniem wyłączności terytorialnej na obszar zamieszkały przez 30 tys. osób.

- Trendem, którego będziemy się trzymać w przyszłym rozwoju firmy jest ekologia. Mamy w planach rozwój elektrycznych skuterów oraz samochodów. Poprzez dywersyfikacje produktów staramy się dotrzeć do szerokiego grona klientów - dodaje Agnieszka Starzyk.

(boa)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Bolesław Adamiec

dziennikarz
Napisz do autora