04.06.2012

Ostatni będą pierwszymi

Techniczne innowacje i rozwój sieci sprzedaży, to dwa główne cele biura podróży Ostatniemiejsca.pl.

Internetowa sprzedaż wycieczek to jeden z najszybciej rozwijających się kanałów dystrybucji w branży turystycznej. Stronę www, na której można sprawdzić ofertę bądź kupić wycieczkę ma większość biur podróży. Bardzo często jest to jednak wyłącznie wizytówka firmy, a nie kanał sprzedaży przynoszący realny zysk. Zupełnie inaczej sytuacja wygląda w przypadku firmy Ostatniemiejsca.pl.

Wnętrze biura podróży Ostatniemiejsca.pl

Pod logo Ostatniemiejsca.pl działa 67 biur podróży na terenie całego kraju.

- Wielu klientów biur podróży już od dawna sprawdza ich ofertę za pośrednictwem internetu. Wygoda, szybkość i łatwość zamówienia coraz częściej skłania internautów do zrobienia zakupów. Od kupna biletu, czy rezerwacji hotelu przez internet jest tylko krok do zakupu całej wycieczki i wielu użytkowników internetu tak robi – mówi Tomasz Kozikowski, prezes Ostatniemiejsca.pl.

Ostatniemiejsca.pl to 67 biur podróży działających na terenie całego kraju. Niedawno do sieci przyłączyli się franczyzobiorcy, którzy prowadzą biura w Gryfinie, Szczecinie i Bydgoszczy. Firma cały czas pracuje nad usprawnieniem sprzedaży online i właśnie kończy pracę nad nowym portalem.

- Przygotowujemy dla naszych franczyzobiorców nowe narzędzia sprzedaży. Pracujemy również nad optymalizacją systemów obsługujących nasz portal i cały czas uzupełniamy dane oraz poszerzamy katalog dostępnych produktów – mówi Tomasz Kozikowski. - Do końca tego roku chcemy skupić się na dopracowaniu i optymalizacji wprowadzanych rozwiązań technicznych, planujemy również dalszy rozwój sieci franczyzowej.

Na aranżację i wyposażenie biura trzeba przeznaczyć ok. 7 tys. zł. Opłata za przystąpienie do sieci to 12,5 tys. zł netto (istniejące już biura podróży mają opłatę uzależnioną od ich obrotów).

(mak)