Letni zalew outletów

Brand New Products wspiera również franczyzobiorców w ich działaniach marketingowych. Sieć pokrywa 50 proc. wydatków poniesionych przez partnerów na promocję i reklamę sklepów. Nowi franczyzobiorcy ponoszą także jednorazową opłatę licencyjną, w ramach której organizowane jest szkolenie z zakresu merchandisingu.
Środa
13.06.2012
W kwietniu i w maju Brand New Products otworzył 7 nowych sklepów. Do końca września nowi partnerzy mogą kupić taniej meble.
 

Brand New Products oferuje dwa rodzaje umowy – tradycyjną franczyzę i tzw. franczyzę depozytową, która ma formę partnerskiej współpracy. W tej drugiej partner współpracujący z siecią odpowiada za sprzedaż towaru, którego właścicielem jest centrala. Firma dba o stan asortymentu oraz wyposażenie placówki w meble. Partner ponosi koszt jednorazowej licencji w wysokości 5 tys. zł oraz zobowiązany jest do opłacenia zwrotnej kaucji pieniężnej, na przykład dla sklepu o powierzchni 100 m2 wynosi ona 80 tys. zł.

– Wymagamy od partnerów dobrych wyników sprzedaży w sklepach. Nowy koncept rozwiązuje problem niedoboru asortymentu, który czasami dotyczył mniej doświadczonych franczyzobiorców. Takim osobom proponujemy franczyzę depozytową z możliwością wejścia później w tradycyjną formę współpracy licencyjnej – mówi Paweł Bryniarski, prezes firmy Brand New Products.

W trakcie negocjacji są obecnie kolejne 4 placówki. Aktualnie firma posiada 3 sklepy działające na zasadzie franczyzy depozytowej. Franczyza depozytowa adresowana jest również do właścicieli galerii handlowych, którzy posiadają wolne powierzchnie handlowe. Warunki dla franczyzy depozytowej są następujące: lokalizacja w galerii handlowej lub przy głównej ulicy handlowej miasta.

Ostatnio otwarte sklepy Brand New Products prowadzone są przez franczyzobiorców. Przedsiębiorcy, którzy wolą samodzielnie nadzorować biznes mogą skorzystać z preferencyjnych warunków inwestycji. Jeśli umowa z partnerem zostanie podpisana, otrzyma on za 100 zł zestaw meblowy wart od 10 do 30 tys. zł. Dzięki temu koszt całej inwestycji w sklep Brand New Products zaczyna się od 27 tys. zł, zamiast 39 tys. zł. przed promocją.

(mk)


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Firma z napędem elektrycznym /14.06.2018

O planach rozwoju sieci salonów sprzedaży jednośladów elektrycznych i hybrydowych opowiada Jakub Czarny, prezes Scoopper.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.