13.06.2012

Letni zalew outletów

W kwietniu i w maju Brand New Products otworzył 7 nowych sklepów. Do końca września nowi partnerzy mogą kupić taniej meble.

Brand New Products oferuje dwa rodzaje umowy – tradycyjną franczyzę i tzw. franczyzę depozytową, która ma formę partnerskiej współpracy. W tej drugiej partner współpracujący z siecią odpowiada za sprzedaż towaru, którego właścicielem jest centrala. Firma dba o stan asortymentu oraz wyposażenie placówki w meble. Partner ponosi koszt jednorazowej licencji w wysokości 5 tys. zł oraz zobowiązany jest do opłacenia zwrotnej kaucji pieniężnej, na przykład dla sklepu o powierzchni 100 m2 wynosi ona 80 tys. zł.

Witryna sklepu Brand New Products.

Brand New Products wspiera również franczyzobiorców w ich działaniach marketingowych. Sieć pokrywa 50 proc. wydatków poniesionych przez partnerów na promocję i reklamę sklepów. Nowi franczyzobiorcy ponoszą także jednorazową opłatę licencyjną, w ramach której organizowane jest szkolenie z zakresu merchandisingu.

– Wymagamy od partnerów dobrych wyników sprzedaży w sklepach. Nowy koncept rozwiązuje problem niedoboru asortymentu, który czasami dotyczył mniej doświadczonych franczyzobiorców. Takim osobom proponujemy franczyzę depozytową z możliwością wejścia później w tradycyjną formę współpracy licencyjnej – mówi Paweł Bryniarski, prezes firmy Brand New Products.

W trakcie negocjacji są obecnie kolejne 4 placówki. Aktualnie firma posiada 3 sklepy działające na zasadzie franczyzy depozytowej. Franczyza depozytowa adresowana jest również do właścicieli galerii handlowych, którzy posiadają wolne powierzchnie handlowe. Warunki dla franczyzy depozytowej są następujące: lokalizacja w galerii handlowej lub przy głównej ulicy handlowej miasta.

Ostatnio otwarte sklepy Brand New Products prowadzone są przez franczyzobiorców. Przedsiębiorcy, którzy wolą samodzielnie nadzorować biznes mogą skorzystać z preferencyjnych warunków inwestycji. Jeśli umowa z partnerem zostanie podpisana, otrzyma on za 100 zł zestaw meblowy wart od 10 do 30 tys. zł. Dzięki temu koszt całej inwestycji w sklep Brand New Products zaczyna się od 27 tys. zł, zamiast 39 tys. zł. przed promocją.

(mk)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0