19.06.2012

Ostrzejsza rekrutacja

Zmiana zasad doboru partnerów Coffee News wydających lokalne gazetki ma im przynieść wyższe zyski.

Coffee News w drugiej połowie 2011 roku zapowiadało rychłe powstanie 25 edycji wydawanej przez partnerów gazetki. Plany te uległy zmianie. Liczba franczyzobiorcy spadła do sześciu, ponieważ franczyzodawca zdecydował, że przedsiębiorcy prowadzący działalność nie powinni jej łączyć z innymi obowiązkami. Alternatywnym rozwiązaniem jest zatrudnienie etatowego pracownika, który zajmie się biznesem pod nieobecność inwestora.

para w kawiarni

Wielkość miasta decyduje o wysokości wstępnej opłaty licencyjnej, która wynosi 12-20 tys. zł.

Kolejną zmianą, którą wprowadziła w tym roku centrala Coffee News Polska, jest organizacja szkolenia wstępnego, w którym biorą udział początkujący franczyzobiorcy. Firma kładzie również nacisk na rozwój istniejących edycji. Wszystkie duże miasta, w których obecnie Coffee News jest już wydawane, mogą wydawać kolejne, dzielnicowe edycje publikacji.

- W Łodzi, gdzie wydajemy naszą własną edycję, taki podział publikacji na dzielnicowe edycje już jest w trakcie wdrażania. W najbliższych miesiącach lokalne firmy będą miały możliwość zamieszczania reklam tylko w najbliższej okolicy, po bardzo przystępnych cenach - mówi Olga Siekierska, manager sieci i wydawca publikacji w Łodzi. - Chcemy umożliwić podobny rozwój franczyzobiorcom poprzez ogłoszenie promocji "dwie za jedną". Specjalna promocja, ma zachęcić zarówno istniejących, jak i przyszłych franczyzobiorców do posiadania większej liczby edycji w jednym regionie. Najlepsi wydawcy w innych krajach, mają pod swoimi skrzydłami od 4 do 6 edycji, co przynosi im duże zyski i zmienia małą działalność w źródło stałych i satysfakcjonujących dochodów.

Promocja trwa od 1 czerwca do 31 lipca 2012 roku. W tym czasie można kupić licencję na jedną edycję Coffee News i otrzymać prawa do wydawania drugiej edycji za symboliczną złotówkę. Na całym świecie działa ponad 1100 edycji publikacji w 20 różnych krajach na wszystkich kontynentach.

(dw)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0