19.06.2012

Multifood czy Olimp?

Którą licencję wybrać? Obie sieci oferują posiłki na wagę. Tego typu restauracji na rynku gastronomicznym wciąż brakuje.

Firma Gastromall rozwija równocześnie kilka konceptów gastronomicznych, jednak najpopularniejszym z nich jest sieć restauracji serwujących dania na wagę Olimp. W lipcu zostanie otwarty 10. lokal działający pod logo Olimp. Franczyzobiorcą, który uruchomi punkt w centrum handlowym Focus Mall w Rybniku jest firma zarządzająca już restauracją w Gliwicach. Firma otwiera także własne lokale - jesienią ruszy największa z dotychczasowych restauracji Olimp. Punkt w Krakowie liczy 400 m2. W podobny sposób przebiega rozwój sieci Multifood STP, która posiada 10 restauracji.

Samoobsługowa restauracja Olimp.

- Multifood oferuje bliźniaczy do naszego system samoobsługi - mówi Izabela Domaradzka, koordynator projektów, Grupa Gastromall.
Podobne w obu sieciach są sposób serwowania posiłków i liczba placówek. Inwestycja w Olimp wynosi 180 tys. zł plus nakłady poniesione na adaptację lokalu. Aby otworzyć restaurację Multifood trzeba dysponować 300 tys. zł, przy czym kwota ta zawiera już koszty przystosowania lokalu.

- Wszystkie nasze starania skupione są na uświadomieniu klientom jak ważnym elementem dbania o zdrowie jest odpowiednia, zbilansowana dieta. Oferujemy pieczone i grillowane mięso oraz sałatki z niskokalorycznymi sosami. W naszych lokalach gotują dyplomowani kucharze, każdy franczyzobiorca może być pewien, że jego personel zostanie przeszkolony przez profesjonalistów znających się zarówno na przygotowywaniu potraw jak i na organizacji codziennej pracy restauracji - zapewnia Izabela Domaradzka.

Grupa Gastromall rozwija się także dzięki wsparciu z funduszy unijnych. Firma realizuje równolegle 3 projekty dofinansowane w ramach działania 2.1 Rozwój i podniesienie konkurencyjności przedsiębiorstw. Celem jednego z projektów jest poszerzenie menu Olimpu o dania mączne i na bazie ziemniaków (kopytka, pyzy, kluski śląskie, placki ziemniaczane) przygotowane w oparciu o innowacyjną formułę zdrowej żywności wzbogaconej dodatkiem błonnika.

(dw)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0