Punkty opłat PBS Skarbonka mogą mieć formę wyspy w centrum handlowym.
Sobota
23.06.2012
Zmiana Ustawy o usługach płatniczych stworzyła korzystne warunki do rozwoju sieci punktów kasowych.
 

Z pozytywnych trendów korzysta sieć punktów kasowych PBS Skarbonka. Firma ma ponad 100 placówek na terenie kraju. W ubiegłym miesiącu sieć powiększyła się o trzy punkty partnerskie, które działają w Koszalinie, Wałbrzychu i Chełmie. Marka jest dobrze znana na Podkarpaciu, gdzie punkty kasowe Skarbonki działają od 2003 roku. Niedawno firma zacieśniła swoją współpracę z Podkarpackim Bankiem Spółdzielczym w Sanoku, co pozwoliło dostosować zasady działania systemu partnerskiego do nowych uregulowań prawnych oraz wprowadzić nowe standardy pracy.

- Na razie pracujemy nad ogólnopolską kampanią reklamową, która przybliży markę PBS Skarbonka szerszej grupie klientów – zapowiada Mirosław Pietkiewicz, dyrektor handlowy PBS Skarbonka.

Punkty kasowe PBS Skarbonka umożliwiają klientom opłacenie rachunków bez wysokiej prowizji. Na rynku dokonało się ostatnio sporo zmian, które wpłynęły na sytuację w branży.

- Ustawa o usługach płatniczych nareszcie uregulowała zasady działania w branży. Wcześniej takich regulacji nie było, stąd wiele wiele spektakularnych upadków punktów kasowych i licznych nieprawidłowości. Jednak jest też druga strona medalu, bowiem wprowadzone wymagane poziomy zabezpieczeń mogą w przyszłości okazać się niewystarczające – twierdzi Mirosław Pietkiewicz.

Opłata za przystąpienie do sieci wynosi 1,5 tys. zł. Miesięcznie trzeba jeszcze wnosić opłatę techniczną w wysokości 100 zł oraz ponieść koszty użytkowania terminalu płatniczego (ok 100 zł). Przyszły franczyzobiorca musi we własnym zakresie znaleźć lokal w ruchliwym miejscu np.: w ciągu handlowym, na osiedlu, w centrum handlowym. Nie ma określonej powierzchni lokalu. Punkty opłat PBS Skarbonka mogą mieć zarówno formę wyspy w centrum handlowym, jak i większych pomieszczeń o powierzchni 15-35 m2. Partner PBS Skarbonka otrzymuje od franczyzodawcy oprogramowanie komputerowe niezbędne do prowadzenia firmy, stempel bankowy i materiały reklamowe.

(mak)


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jaki biznes się opłaci w 2018? /01.12.2017

Sprawdziliśmy, w jaki biznes warto zainwestować w nadchodzącym roku. Tłumaczymy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić spaghetterię, sklep z bielizną, pączkarnię, agencję Mikołajów, park trampolin oraz firmę sprzedającą kosze prezentowe. Opisujemy też sprawdzone franczyzy z branży usługowej. Radzimy, jak przeprowadzić remanent w firmie.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.