13 pachnąca wyspa powstanie pod koniec czerwca w Białymstoku. Łącznie z nią, do końca roku planowane jest uruchomienie jeszcze ośmiu punktów.
Czwartek
21.06.2012
Aromanti, dystrybutor zapachów do wnętrz, we współpracy z FM Bankiem przygotował dla franczyzobiorców ofertę finansowania ich biznesu.
 

Powstała w 2009 roku firma Aromanti jest importerem i dystrybutorem francuskich zapachów do wnętrz. Spółka posiada wyłączność terytorialną na sprzedaż produktów firmy Clem-Goa w Polsce, na Litwie, Łotwie i w Estonii. Zapachy przeznaczone są do domów, biur, sklepów, a także salonów kosmetycznych i hoteli. Można je kupić w galeriach handlowych na stoiskach zwanych pachnącymi wyspami. Obecnie działa 12 takich wysp, z czego jedna z nich jest własnością sieci, zaś reszta należy do franczyzobiorców.

Stałe poszerzanie oferty, w której jest już ponad 90 zapachów pozwoliło sieci zrobić krok na przód. W lutym bieżącego roku Aromanti zapowiedziało otwarcie konceptu sklepowego, jednak jego debiut jeszcze nie nastąpił.
- W dalszym ciągu poszukujemy dogodnej dla nas lokalizacji – mówi Krzysztof Plitnik, prezes zarządu Aromanti. - Niestety w śródmieściu Warszawy, wzdłuż ulic, którymi jesteśmy zainteresowani bardzo trudno jest pozyskać lokal o powierzchni 30 m2. Z pewnością do końca roku nasz pierwszy sklep zostanie otwarty.

Pierwszy sklep Aromanti będzie placówką własną, jednak "shop koncept" to propozycja skierowana również do franczyzobiorców. Przewidywana wielkość placówki w nowym formacie to 30 m2, przy czym pachnące wyspy zajmują średnio tylko 7 m2. W przypadku otwierania mniejszego punktu sprzedaży, kwota inwestycji wynosi ok. 50 tys. zł, z czego 20 tys. zł trzeba przeznaczyć na zakup licencji. Własny sklep będzie wymagał jeszcze wyższych nakładów finansowych, dlatego franczyzodawca pomaga w ich pozyskaniu. Specjalny program umożliwia otrzymanie kwoty do 45 tys. zł na uruchomienie działalności.

- Dzięki współpracy z FM Bankiem, przedsiębiorca może otrzymać środki pieniężne już po dwóch, trzech dniach od złożenia wniosku. Przekonało się o tym już trzech naszych franczyzobiorców. W chwili obecnej pracujemy z kolejnym bankiem nad jeszcze dogodniejszym rozwiązaniem. Chcielibyśmy przygotować dla franczyzobiorców kompaktowy pakiet usług: konto firmowe + kredyt + terminale do kart płatniczych w punktach sprzedaży – dodaje Krzysztof Plitnik.

Aromanti poszukuje franczyzobiorców m.in. w Trójmieście, Łodzi, Kielcach, Toruniu, Olsztynie i Opolu.

(boa)


Bolesław Adamiec, dziennikarz
Bolesław Adamiec
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Paznokcie w natarciu

This is really interesting information for me. Thanks for sharing! This is really interesting information for me. Thanks for sharing! - spotify web player hotkeys

24 wypowiedzi
ostatnia 19.07.2018
Paznokcie w natarciu

tomaszjawor10, a jakie ozdoby najbardziej Ci się podobają? Podoba Ci się taka folia transferowa?

24 wypowiedzi
ostatnia 17.07.2018
Inwestycja w srebro - czy warto?

Na pewno złoto byłoby lepszym pomysłem na inwestycje. Srebro jest dobre, ale jako prezent dla naszych bliskich. Takie jest moje zdanie.

67 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2018
Polacy lubią prezenty

Chyba nie ma osoby, która nie lubiłaby prezentów dawać, ale też otrzymywać:) Mój mąż na rocznicę ślubu podarował mi voucher na zabieg przedłużania rzęs 2 do 1...

16 wypowiedzi
ostatnia 12.07.2018
Pan od kosmetyków

A spotkaliście się kiedyś z mężczyzną, który robi rzęsy objętościowe ? W salonie kosmetycznym, do którego chodzę, pracuje Pan i muszę przyznać, że zawsze jestem...

22 wypowiedzi
ostatnia 12.07.2018
Inwestycja w srebro - czy warto?

wart inwestować, potem to wszystko się zwraca https://vindicat.pl/baza-wiedzy/co-oznacza-przedawnienie-dlugu/

67 wypowiedzi
ostatnia 09.07.2018
Inwestycja w srebro - czy warto?

Dobrą inwestycją może się również nazwać inwestycję w numizmatykę. Takie monety, w które możecie włożyć swoje oszczędności, można kupić na ...

67 wypowiedzi
ostatnia 30.06.2018
Pan od kosmetyków

You can do the first step when you have your browser ready. If you have opened your browser, you can start accessing talktosonic survey page. Go to the official survey page at...

22 wypowiedzi
ostatnia 29.06.2018