26.06.2012

Drożej w dużym mieście

Inwestycja w punkty doradcze Futuro Finance rośnie w większych miastach. W wakacje działalność rozpoczną partnerzy z Wałbrzycha i Bielska-Białej.

Firma zajmuje się pozyskiwanie środków finansowych dla firm. W jej ofercie znajdują się kredyty, leasing i factoring. Pod logo Futuro Finance funkcjonuje czterech franczyzobiorców i jedna placówka własna. Plan na ten rok zakłada uruchomienie dziesięciu punktów partnerskich. Trudno przewidzieć otwarcia własnych biur, ponieważ będzie to zależało od efektów debiutu giełdowego na rynku NewConnect.

Placówka Futuro Finance z zewnątrz

Opłata za przystąpienie do sieci wynosi 10 lub 20 tys. zł w zależności od wielkości miasta.

- Poszukujemy franczyzobiorców z doświadczeniem sprzedażowym, najlepiej w branży finansowej, z miast liczących powyżej 30 tys. mieszkańców. W mniejszych miejscowościach idealną lokalizacją są centra miast, zaś w większych – biurowce. W czerwcu uruchomimy punkt w Bielsku-Białej, a w lipcu w Wałbrzychu – zapowiada Agata Brucko-Stępkowska, prezes Futuro Finance Sp. z o.o.

Opłata franczyzowa w miastach do 100 tys. mieszkańców wynosi 10 tys. zł, powyżej 100 tys. mieszkańców – 20 tys. zł. Do tego należy doliczyć ewentualne koszty remontu lokalu (50 m2), czyli ok. 20-30 tys. zł. Futuro Finanse pomaga w znalezieniu biura, wspiera w procesie rekrutacji partnerów oraz przekazuje wyposażenie placówki.

- Potencjał rynku jest bardzo duży, bo banki coraz intensywniej rozwijają ciekawe oferty dla firm. Zaletą prowadzenia działalności gospodarczych jest to, że nie obowiązuje je rekomendacja T przy wyliczaniu zdolności kredytowej, a kredyty firmowe nie widnieją w bazach BIK – dodaje Agata Brucko-Stępkowska.

(dw)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0