Najlepszy okres roku pod względem sprzedaży jest od kwietnia do sierpnia a później jesień – od października do grudnia. Popyt na sprzęt elektroniczny determinują również inne czynniki jak moda i szybki postęp technologiczny.
Marcin Witkowski, zastępca dyrektora handlowego Mix electronics
Wtorek
26.06.2012
O wpływie wydarzeń sportowych na sprzedaż sprzętu RTV opowiada Marcin Witkowski, zastępca dyrektora handlowego Mix electronics.
 

Czy Euro 2012 wpływa na sprzedaż sprzętu RTV, tak jak zakładaliście kilka miesięcy temu?
Odczuwamy pozytywną zmianę. W tygodniu rozpoczęcia Euro 2012 sprzedaż telewizorów był ponad 90 proc. wyższy w porównaniu do tego samego okresu w ubiegłym roku. Klienci wybierają najczęściej nowości – sprzęt który pojawił się na półkach sklepowych tuż przed mistrzostwami. Najpopularniejsze są telewizory wielkości 46 i 47 cali. Ceny są bardzo różne i uzależnione od rodzaju matrycy. Euro 2012 determinuje również sprzedaż sprzętu mobilnego, dzięki któremu również można śledzić rozgrywki piłkarskie. Są to m.in. smartfony i tablety. Skoczył również popyt na przenośne konsole.

Czy igrzyska olimipjskie, drugie największe wydarzenie sportowe tego roku, ponownie rozbudzi optymizm zakupowy klientów?
Spodziewamy się wzrostu sprzedaży ale skok będzie o wiele mniejszy niż w przypadku rozgrywek Euro 2012. Myślę, że będzie to ok. 10 proc. w porównaniu do ubiegłego roku. Tego samego spodziewamy się w listopadzie i w grudniu, kiedy proces wymiany nadajników analogowych na cyfrowe będzie dobiegał końca. Większość osób tego typu sprawy zostawia na ostatnią chwilę. Tym razem będzie pewnie podobnie. Prognozujemy, że ogólna sprzedaż w 2012 roku będzie wyższa o 14–15 proc. w porównaniu do roku ubiegłego.

A jak wygląda sprzedaż sprzętu AGD? Czas płynie wolniej dla urządzeń gospodarstwa domowego. Nie starzeją się tak szybko jak sprzęt RTV.
Rzeczywiście postęp technologiczny osiąga w elektronice zawrotne tempo. To co dzisiaj jest nowością, po kilku miesiącach trafia do lamusa. Najszybciej starzeją się komputery, telewizory, telefony komórkowe, aparaty i kamery. Najrzadziej wymienia się sprzęt gospodarstwa domowego, chociaż też częściej niż przed laty. Jeszcze 15 lat temu pralki, czy lodówki pracowały po kilkanaście lat. Teraz 5–6 lat. Klienci wolą wymienić stary sprzęt na nowy, zamiast wydawać pieniądze na naprawy. Części zamienne kosztują prawie tyle samo co cały nowy produkt. Cieszymy się również z rosnącego zainteresowania usługami związanymi z ochroną sprzętu. Klienci coraz częściej korzystają z możliwości przedłużenia gwarancji produktów lub ubezpieczenia sprzętu przed uszkodzeniem.

rozmawiała (mk)


POPULARNE NA FORUM

Telekomunikacja Polska szuka partnera

To może być ciekawa opcja. ___________________________ http://pracelicencjackiepsychologia.edu.pl/

2 wypowiedzi
ostatnia 11.05.2018
Play rośnie w oczach

Do tego sami mają naprawdę dobre oferty. Księgowa Kraków

4 wypowiedzi
ostatnia 10.05.2018
Play rośnie w oczach

Play całkiem dobrze sobie radzi z konkurencją :) [url=http://rozliczamfirme.pl/doradca-podatkowy-krakow/][color=#333333]księgowa Kraków[/color][/url]

4 wypowiedzi
ostatnia 10.05.2018
Oferta Współpracy. Franczyza Monument9 Akcesoria i telefony GSM

This post helps me to understand the topic more clearly and I think it will also help every readers happy wheels

3 wypowiedzi
ostatnia 08.05.2018
Oferta Współpracy. Franczyza Monument9 Akcesoria i telefony GSM

This post helps me to understand the topic more clearly and I think it will also help every readers happy wheels

3 wypowiedzi
ostatnia 08.05.2018
Salon Play - oplacalność, doświadczenia

That's a good style, friend! Try yourself as a creative writer.You can definitely earn something! color switch

10 wypowiedzi
ostatnia 04.05.2018
Play ma plan

Superb website and I wanted to post a note to let you understand, "Great job"! I am glad I found this site. Your blog site has introduced me the majority of the strategies...

4 wypowiedzi
ostatnia 29.04.2018
Salon Play - oplacalność, doświadczenia

Proponuje skontaktować się z takimi firmami jak krismilton lub play4mix lub innymi. Rzecznik prasowy Play`a raczej nic nie pomoże w tej kwestii. Read manga online for free...

10 wypowiedzi
ostatnia 29.04.2018