25.06.2012

Notowania turystyki w górę

Akcje debiutującej na NewConnect spółki Ostatniemiejsca.pl wzrosły w dniu debiutu o 50 proc.

15 czerwca spółka Ostatniemiejsca.pl posiadająca prawie 70 stacjonarnych i internetowych biur podróży zadebiutowała na NewConnect. Kurs akcji wzrósł w dniu debiutu na rynku NewConnect o 50 proc. do 1,5 zł. W ramach prywatnej emisji akcji poprzedzających debiut, firma pozyskała 0,5 mln zł. Środki zostały przeznaczone na rozwój narzędzi dystrybucji ofert turystycznych na rynku e-commerce.
– Naszym celem jest rozbudowa sieci stacjonarnych biur podróży, a także inwestycja w technologię IT, a zwłaszcza w nowoczesne narzędzia internetowej sprzedaży wycieczek. Scalanie systemów dystrybucji on-line i tradycyjną w agencjach turystycznych pozwoli nam zwiększyć zasięg działania w branży. Dążymy do czołowej pozycji na rynku turystycznym – mówi Tomasz Kozikowski, prezes spółki Ostatniemiejsca.pl.

Tomasz Kozikowski, prezes spółki OSTATNIEMIEJSCA.PL.

Ostatniemiejsca.pl to 389 spółka notowana i 41 debiut w 2012 roku na alternatywnym rynku akcji.

Celem strategicznym firmy jest budowa silnej pozycji na rynku e-commerce oraz tradycyjnym obejmującym sprzedaż bezpośrednią. Strategia na najbliższe lata zakłada intensyfikację działań zmierzających do wzrostu skali działalności. Środki pozyskane z debiutu zostaną przeznaczone na wsparcie rozwoju firmy. Ostatniemiejsca.pl współpracuje z ponad 100 touroperatorami działającymi w Polsce i za granicą. Ma dostęp do tysięcy aktualnych ofert turystycznych, wśród których są wycieczki zagraniczne, rejsy, bilety autokarowe i lotnicze oraz miejsca hotelowe. Uzupełnieniem oferty są ubezpieczenia turystyczne oraz kredyty pozwalające sfinansować zakup proponowanych produktów.

(mk)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0