28.06.2012

Dzieci, kawiarnia i giełda

My Baby Cafe debiutuje na NewConnect i szuka franczyzobiorców, którzy poprowadzą kawiarnię i salę zabaw dla dzieci w jednym.

Dzieci, kawiarnie i giełda papierów wartościowych to trzy różne światy. Twórcy konceptu My Baby Cafe przekonują jednak, że mają one ze sobą więcej wspólnego, niż można by się spodziewać. Placówki działające pod tym szyldem od 2010 roku łączą ze sobą funkcje kawiarni z salą zabaw i ofertą warsztatową dla dzieci i rodziców.

Wejście do My Baby Cafe

My Baby Cafe to miejsce, w którym można zorganizować przyjęcie urodzinowe lub większe spotkanie towarzyskie w kręgu rodzinnym.

Do tej pory uruchomione zostały dwa lokale spod znaku My Baby Cafe. Oba działają w Warszawie, w dzielnicach Ursynów i Białołęka. Placówki podzielone są na część kawiarnianą oraz plac zabaw. Zamysł jest taki, by w pierwszej rodzice mogli w spokoju napić się kawy, podczas gdy ich pociechy spędzać będą czas w towarzystwie rówieśników w pozostałej części lokalu. Właściciele My Baby Cafe oferują też opiekę godzinową nad dziećmi, a także organizację imprez okolicznościowych.

- My Baby Cafe chce umożliwiać aktywnym młodym rodzicom prowadzenie życia towarzyskiego w sposób zbliżony do tego, jakie prowadzili przed narodzinami dziecka, a jednocześnie wspomagać ich w procesie opieki nad dziećmi. W My Baby Cafe można spędzać czas razem z dzieckiem, można zostawić dziecko pod opieką i oddać się pracy lub życiu towarzyskiemu. W trakcie organizowanych zabaw można obserwować dziecko w grupie rówieśniczej, wymieniać uwagi i spostrzeżenia z innymi rodzicami. Jest to też miejsce, gdzie wygodniej niż w domu można zorganizować przyjęcie urodzinowe czy większe spotkanie towarzyskie w kręgu rodzin z dziećmi - mówi Marcin Śnieć, wspólnik w spółce Baby, do której należy marka My Baby Cafe.

Biznes sprawdził się na tyle, że właściciel marki, spółka Baby, zdecydowała się wprowadzić swoje akcje do obrotu na alternatywnym rynku giełdowym NewConnect. Prywatna emisja akcji odbyła się jeszcze w 2011 roku, a za pozyskany kapitał w wysokości 290 tys. zł spółka Baby uruchomiła jedną z kawiarni i utworzyła centralną kuchnię. Teraz chce skupić się na pozyskiwaniu franczyzobiorców, którzy chcieliby prowadzić własny biznes w ramach sieci My Baby Cafe. W planach jest też otwieranie lokali własnych. W pierwszej kolejności mają one powstać w Warszawie - na Powiślu, Żoliborzu i Wilanowie.

(gum)