Uniezależnić się od budowlanki

Rynek dystrybucji elektrotechniki jest bardzo rozdrobniony. 2/3 rynku stanowią hurtownie zrzeszone w tzw. grupach zakupowych.
Artur Guzik, dyrektor sprzedaży TIM SA.
Środa
27.06.2012
O nowych kanałach sprzedaży w branży budowlanej opowiada Artur Guzik, dyrektor sprzedaży TIM SA.
 

Jak firma TIM radzi sobie z obserwowanym na rynku spowolnieniem w branży budowlanej?
Dążymy do uniezależnienia się od sektora budowlanego poprzez poszerzanie asortymentu i zdobywanie nowych grup klientów w różnych kanałach sprzedaży. We wrześniu ubiegłego roku przejęliśmy kontrolę nad największym w Polsce sklepem internetowym z elektronarzędziami Narzedzia.pl. To dla nas nowe doświadczenie, bowiem do tej pory działaliśmy wyłącznie na rynku B2B.

Jakie nowe pozycje pojawiły w waszej ofercie?
Poszerzamy asortyment o produkty niezwiązane bezpośrednio z branżą elektrotechniczną. Na początku roku wprowadziliśmy do oferty elektronarzędzia, zaś od kwietnia dodatkowo środki ochrony indywidualnej, czyli odzież i artykuły BHP.

Czy uniezależnienie od branży budowlanej ma niwelować efekt sezonowości?
Branżę budowlaną cechuje sezonowość w podwójnym znaczeniu. Z jednej strony są to pory roku i wpływ warunków atmosferycznych na realizację inwestycji, z drugiej bardzo zmienna rynkowa koniunktura. Rynku elektronarzędzi z kolei nie dotyka taka sezonowość jak sektora budowlanego.

Jakie inne usługi świadczy TIM SA?
Od 1,5 roku dostarczamy naszym klientom wartość dodaną w postaci szkoleń elektrotechnicznych organizowanych wspólnie z największymi producentami z branży. Chcemy, by zdobywali oni wiedzę o nowinkach technicznych i nowatorskich zastosowaniach produktów, które mogą u nas kupić. Część szkoleń kończy się uzyskaniem certyfikatu autoryzowanego instalatora danego systemu czy technologii, a to z kolei daje naszym klientom możliwość poszerzenia swojej oferty i pozyskania nowych zleceń. Z drugiej strony, szkolenia są otwarte także dla firm i osób niebędących dotąd klientami TIM.

rozmawiał (boa)


POPULARNE NA FORUM

Biznes na wsi

Zapomniałem dodać również is w promieniu 15 km 4 tartaki, producent zrebki i dealer maszyny rolniczych.

2 wypowiedzi
ostatnia 21.09.2018
Biznes na wsi

Witam. Chciałbym się dowiedzieć czy macie jakieś pomysły na biznes na wsi.Dodam że do najbliższego miasta mam 13km(miasteczko 10000mieszkancow)i drugie 33 km ode mnie...

2 wypowiedzi
ostatnia 21.09.2018
Styllodecor - opinie o współpracy

Witam. Również jestem zainteresowany jak wygląda Współpraca z tą firmą. Pozdrawiam

8 wypowiedzi
ostatnia 21.09.2018
Jaki sklep meblowy?

Ja też mam za sobą kilka epizodów z własnoręczną przeróbką mebli, ale jednak niektóre trzeba kupić albo gotowe albo na zamówienie. Nie wyobrażam sobie, bym mój...

185 wypowiedzi
ostatnia 21.09.2018
Handel dla rolnika

Pamiętaj, że najważniejsze jest wyposażenie - dobry sprzęt i ciągniki Renault mam już od wielu lat i nie mogę narzekać.

53 wypowiedzi
ostatnia 20.09.2018
Szkółkarstwo, drzewka, nasiona

Pamiętaj żeby odpowiednio przygotować swój [url=https://sklep.mizar.com.pl/c-330-c-7_8.html]ciągnik (c-330[/url] polecam ten model), bo musisz być gotowy na różne...

15 wypowiedzi
ostatnia 20.09.2018
Gdzie najlepiej kupić mieszkanie pod wynajem?

Taka prawda, że mieszkania pod wynajem studentom będą są i były na topie, bo niestety jest tak, że student weźmie wszystko - co sprawia, że te mieszkania są...

317 wypowiedzi
ostatnia 20.09.2018
Gdzie najlepiej kupić mieszkanie pod wynajem?

Najlepsze mieszkania znajdziecie na https://www.dobryadres.pl/sprzedaz/mieszkania/szczecin/ . Super oferta mieszkań w Szczecinie.

317 wypowiedzi
ostatnia 18.09.2018