02.07.2012

Przeskoczą Żabkę?

Małpka Express liczy 10 sklepów spożywczych. W rozwoju sieci pomaga współpraca z pasażami handlowymi Czerwona Torebka.

Sklepy Małpka Express działają w formacie convenience, co oznacza, że są zlokalizowane w dogodnych miejscach dla klienta, na osiedlach i przy głównych ulicach miast, a asortyment punktu zaspokaja bieżące potrzeby kupujących. Do tej pory spółka Małpka uruchomiła 10 sklepów, m.in. w Tomaszowie Maz., Dębicy, Słupcy i Poznaniu. Wszystkie zarządzane są przez partnerów, których jedyną inwestycją w biznes jest zakup kasy fiskalnej, koncesji na alkohol i bieżących wydatków na prowadzenie działalności - środki czystości, toner do drukarki, rolki kasowe. Centrala ponosi koszty związane z adaptacją i wyposażeniem lokalu. Partner przechodzi szkolenie praktyczne w jednym ze sklepów i teoretyczne na temat: prowadzenia firmy, technik sprzedaży, obsługi klienta, zarządzania personelem i merchandisingu.

Wnętrze sklepu Małpka Express.

Rekrutacja partnerów Małpka Express prowadzona jest na razie w kilkunastu miastach, w tym w Raciborzu, Łodygowicach, Giżycku i Warszawie.

- Małpka Express jest jednocześnie partnerem strategicznym platformy dla handlu detalicznego Czerwona Torebka. Sieć jest głównym przedstawicielem branży convenience w jednokondygnacyjnych pasażach, które powstają na terenie całego kraju. O dobór najkorzystniejszych lokalizacji dbają eksperci zatrudnieni w poznańskiej centrali firmy, ale przede wszystkim grono osób pracujących w terenie, które analizują realia prowadzenia biznesu w danej miejscowości i preferencje zakupowe lokalnej społeczności. Przedsiębiorca aplikujący na partnera dokonuje rejestracji w bazie kandydatów wskazując województwo oraz miejscowość, gdzie chciałby prowadzić biznes - Marcin Czarnota, dyrektor departamentu personalnego Małpka SA.

Małpka Express jest kolejną siecią na rynku spożywczym, której sklepy działają w formacie convenience. Pionierem w Polsce była Żabka, która liczy obecnie ok. 2,5 tys. punktów. Jej mniejsza konkurencja zadebiutowała w marcu tego roku, ale dzięki współpracy w Czerwoną Torebką może okazać się, że szybko dogoni lidera. Docelowo Czerwona Torebka chce uruchomić nad Wisłą 4,5 tys. pasaży handlowych. Małpka Express nie jest jednak dokładną kopią Żabki.
- Do asortymentu dóbr FMCG dodaliśmy ciepłe przekąski i kawę, zapewniliśmy dostęp do internetu, a także realizujemy usługi pocztowe. Postawiliśmy na nowoczesny wystrój wnętrz i nagłośnienie w sklepie – dodaje Maciej Szturemski, prezes zarządu firmy Małpka SA.

(dw)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0