Cały czas prowadzimy rozmowy z kolejnymi galeriami, ale wiele z nich nie ma w ogóle dostępnych miejsc, stąd nasz rozwój jest ograniczony barierą dostępności dobrych lokalizacji.
Rafał Trzebiatowski, właściciel sieci Flormar
Czwartek
05.07.2012
Zdobycie dobrej lokalizacji do prowadzenia sprzedaży kosmetyków wymaga dużej aktywności i wytrwałości - mówi Rafał Trzebiatowski, właściciel sieci Flormar.
 

W Europie Flormar trafił już do ponad 80 tys. drogerii. Włoski dystrybutor kolorowych kosmetyków zawitał nad Wisłę w 2009 roku. Jak marka przyjęła się na polskim rynku?
Polskie klientki są z natury nieufne i z dużym dystansem traktują wszelkie nowości ukazujące się na rynku. Mimo to nasza marka spotkała się z dużą przychylnością z ich strony. Początkowo klientki kupowały pojedyncze produkty, ale z czasem przekonały się o ich jakości i zaczęły sięgać po kolejne pozycje z oferty. Teraz chętnie do nas wracają. Niestety, nie wszędzie jesteśmy obecni, stąd wiele Polek jeszcze nie poznało naszych kosmetyków.

Jak to zmienić?
W najbliższym czasie planujemy uruchomienie kilku stoisk w atrakcyjnych lokalizacjach. Od początku lipca otwarte będzie stoisko w Galerii Krakowskiej, od września – lokal w Ptak Outlet w Łodzi. Cały czas prowadzimy rozmowy z kolejnymi galeriami, ale wiele z nich nie ma w ogóle dostępnych miejsc, stąd nasz rozwój jest w głównej mierze ograniczony barierą dostępności dobrych lokali. Gdybyśmy nie byli od tego uzależnieni, dziś na pewno bylibyśmy w każdej liczącej się galerii handlowej. Koncentrujemy się jednak wyłącznie na centrach cieszących się dużą popularnością i przepustowością. Zależy nam, by stoisko było zlokalizowane przy głównych ciągach komunikacyjnych, np. przy schodach ruchomych.

Czy branża kosmetyczna odczuła spowolnienie ze względu na globalny kryzys? Jakiej koniunktury spodziewacie się w nadchodzących miesiącach?
Większość firm odczuło kryzys. Mamy o tyle korzystną sytuację, że oferujemy wysoką jakość za stosunkowo niską cenę, co też idealnie sprawdza się podczas gorszej koniunktury na rynku. Kryzys jest dla nas doskonałą okazją, aby zaistnieć na polskim rynku. Wiele gabinetów kosmetycznych, szkół wizażu oraz klientów indywidualnych poszukuje odpowiedników drogich marek. W najbliższych miesiącach spodziewamy się polepszenia koniunktury na rynku oraz jeszcze większego zainteresowania naszymi kosmetykami. Chcemy pokazać się tam, gdzie jeszcze o nas nie słyszano.

Jaki jest profil franczyzobiorcy, którego Flormar najchętniej widziałby w swoich szeregach?
Preferujemy osoby z doświadczeniem w prowadzeniu firmy, jak również pracujące w handlu i mające kontakt z klientem oraz zarządzające ludźmi. Oczywiście brane są pod uwagę osoby, które są w stanie zaangażować się w pełni w prowadzenie biznesu i na bieżąco koordynować pracę stoiska. Tutaj nie ma miejsca dla osób, które uważają, że biznes sam się poprowadzi. Niestety przynajmniej na początku cała uwaga musi być skoncentrowana na stoisku. Samo zdobycie lokalizacji wymaga dużej aktywności i wytrwałości. Jeśli osoba na tym etapie się podda, to będzie jej ciężko wytrwać w innych trudnych momentach, które niestety występują w każdym początkującym biznesie.

Rozmawiał (gum)


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

Biznesplan: jak policzyć przyszłe zyski /16.03.2009

Zanim zainwestujemy we własny biznes spróbujmy oszacować jego rentowność.

POPULARNE NA FORUM

Great

Well, as I said earlier keep reading and you will find the answer to that “how to?”. free robux generator no surveys

4 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018
Rękodzieło - scrapbooking

Cześć, mam rękodzieło rekodziełem ale ja mam inne konkretne pytanie odnośnie zarabianie na handlu kryptowalutami. Chodzi mi konkretnie o ethereum - czy według Was, z...

2 wypowiedzi
ostatnia 12.06.2018
Inwestycja w srebro - czy warto?

Nie przemawia to do mnie, lepiej już zainwestować na giełdzie.

62 wypowiedzi
ostatnia 08.06.2018
Inwestycja w srebro - czy warto?

Srebro jest bardzo opłacalne. Zresztą inwestowanie w każdy kruszec to dobry biznes. Teraz zastanawiam się nad inwestycją w srebrne sztabki...

62 wypowiedzi
ostatnia 07.06.2018
Rękodzieło - scrapbooking

Hej, sporo ostatnio myślę o otwarciu sklepu związanego z rękodziełem, a konkretnie scrapbookingiem. Widzę, że ten rodzaj rękodzieła jest coraz bardziej popularny, a...

2 wypowiedzi
ostatnia 06.06.2018
Sposoby na zwiększenie sprzedaży?

https://zastrzezone.pl/po-co-badac-znak-przed-rejestracja/67,17,22 Mailingiem biznesu nie stworzysz.

41 wypowiedzi
ostatnia 02.06.2018
Pan od kosmetyków

https://zastrzezone.pl/po-co-badac-znak-przed-rejestracja/67,17,22 Polecam te strony internetowe.

11 wypowiedzi
ostatnia 02.06.2018
Powiedziała YES

https://zastrzezone.pl/po-co-badac-znak-przed-rejestracja/67,17,22 Jak powiedziała to bracie gratulacje.

10 wypowiedzi
ostatnia 02.06.2018