Poniedziałek
09.07.2012
Franczyzobiorca Pepepralni nie musi zatrudniać personelu. Prowadzenie samoobsługowej pralni ogranicza bieżące koszty do minimum.
 

Pierwsza Pepepralnia powstała pięć lat temu. Początkowo Ewa Pawlicka, jej założycielka sama obsługiwała klientów. Wszystko to jednak po to, by po kilku latach zbierania doświadczeń uruchomić pralnię samoobsługową. Na razie działają dwa punkty własne w Krakowie, trzeci – również w stolicy Małopolski - zostanie wkrótce otwarty.
– Szukamy lokalizacji w największych miastach Polski, najlepiej blisko ośrodków akademickich i turystycznych. Liczymy również na wiedzę franczyzobiorców, którzy znają swoje miasta najlepiej – wyjaśnia Ewa Pawlicka.

Minimalna kwota inwestycji wynosi 120 tys. zł, z czego 20 tys. zł to opłata wstępna. Jej zwrot następuje po ok. trzech latach od uruchomienia biznesu. Zaletą pralni samoobsługowej jest fakt, że nie wymaga ona zatrudnienia dodatkowego personelu. Dzięki temu koszty bieżące ograniczone są do minimum. Franczyzodawca oferuje swoim partnerom szkolenia, materiały poligraficzne, pomoc przy projektowaniu pralni.

- Rynek jest bardzo obiecujący. Duże aglomeracje, w których mieszkają studenci, turyści i osoby wynajmujące mieszkania, potrzebują pralni samoobsługowych. Sezonowość jest ściśle powiązana z lokalizacją. Jeśli obiekt będzie znajdował się w okolicy akademików, można spodziewać się mniejszej liczby klientów w okresie wakacyjnym – dodaje Ewa Pawlicka.

(dw)


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Firma z napędem elektrycznym /14.06.2018

O planach rozwoju sieci salonów sprzedaży jednośladów elektrycznych i hybrydowych opowiada Jakub Czarny, prezes Scoopper.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.