Dobry Wybór to sieć samoobsługowych sklepów spożywczych, które mieszczą się na osiedlach mieszkaniowych i przy głównych ulicach handlowych. Ich powierzchnia wynosi od 90 do 200 m2.
Wtorek
10.07.2012
Do końca roku sieć sklepów spożywczych ma liczyć 100 punktów. W realizacji planu pomoże nowa forma współpracy.
 

Rozwojem sieci osiedlowych sklepów spożywczych Dobry Wybór zajmuje się firma Kolporter. Jubileuszowy, 50. sklep Dobry Wybór został otwarty 3 lipca we Wrocławiu, a dwa dni później pierwszych klientów obsłużył sklep w Darłowie. Najnowsza placówka jest jednocześnie pierwszym sklepem otwartym w ramach nowej formuły „Wynajmij swój sklep”. Mogą z niej skorzystać właściciele sklepów spożywczych, którzy wynajmują swój sklep. Przedsiębiorca zostaje partnerem spółki, otrzymuje od niej wynagrodzenie oraz prowizję od obrotów.

- Przygotowana przez nas oferta spotkała się z zainteresowaniem prywatnych handlowców, obecnie finalizujemy kolejne umowy z właścicielami, którzy zdecydowali się przyłączyć swoje sklepy do naszej sieci – informuje Tomasz Brzeziński, dyrektor Pionu Dobry Wybór w Kolporterze.

Pod koniec czerwca uruchomiono również sklepy Dobry Wybór w Bydgoszczy, Płońsku, Nowym Sączu, Polkowicach, Głogowie oraz dwa w Warszawie. Według zapowiedzi Kolportera do końca 2012 roku sieć Dobry Wybór będzie liczyć 100 sklepów.

(mak)