10.07.2012

Dobry Wybór na półmetku

Do końca roku sieć sklepów spożywczych ma liczyć 100 punktów. W realizacji planu pomoże nowa forma współpracy.

Rozwojem sieci osiedlowych sklepów spożywczych Dobry Wybór zajmuje się firma Kolporter. Jubileuszowy, 50. sklep Dobry Wybór został otwarty 3 lipca we Wrocławiu, a dwa dni później pierwszych klientów obsłużył sklep w Darłowie. Najnowsza placówka jest jednocześnie pierwszym sklepem otwartym w ramach nowej formuły „Wynajmij swój sklep”. Mogą z niej skorzystać właściciele sklepów spożywczych, którzy wynajmują swój sklep. Przedsiębiorca zostaje partnerem spółki, otrzymuje od niej wynagrodzenie oraz prowizję od obrotów.

Wnętrze sklepu Dobry Wybór.

Dobry Wybór to sieć samoobsługowych sklepów spożywczych, które mieszczą się na osiedlach mieszkaniowych i przy głównych ulicach handlowych. Ich powierzchnia wynosi od 90 do 200 m2.

- Przygotowana przez nas oferta spotkała się z zainteresowaniem prywatnych handlowców, obecnie finalizujemy kolejne umowy z właścicielami, którzy zdecydowali się przyłączyć swoje sklepy do naszej sieci – informuje Tomasz Brzeziński, dyrektor Pionu Dobry Wybór w Kolporterze.

Pod koniec czerwca uruchomiono również sklepy Dobry Wybór w Bydgoszczy, Płońsku, Nowym Sączu, Polkowicach, Głogowie oraz dwa w Warszawie. Według zapowiedzi Kolportera do końca 2012 roku sieć Dobry Wybór będzie liczyć 100 sklepów.

(mak)