14.07.2012

Kefirek w nowym formacie

Rynek dostosowuje się do trendów. Dotyczy to również branży spożywczej, dlatego Kefirek rozpoczął współpracę z małymi sklepami.

Kefirek jest małopolską siecią sklepów typu convenience. Do tej pory punkty franczyzobiorców przystępujących do sieci miały większą powierzchnię, jednak ze względu na dużą liczbę zgłoszeń właścicieli mniejszych placówek, firma zdecydowała się na uruchomienie nowego formatu pod nazwą Kefirek Punkt.
- Powierzchnia tych sklepów nie przekracza 120 m2, a liczba pozycji asortymentowych wynosi ok. 2-4 tysięce. Chodzi o to, by klientowi, który ma parę kroków do sklepu zaoferować coś więcej, niż tylko alkohol i chipsy. W końcu każdy z nas potrzebuje czasem kupić po prostu kilka produktów do przygotowania posiłku. Kefirek Punkt będzie miał wsparcie promocyjne – takie samo jak to, z którego korzystają duże sklepy. To samo dotyczy dostaw - w zależności od decyzji właściciela sklepu te mogą być realizowane sześć razy w tygodniu - zapewnia Sławomir Rupikowski, wiceprezes Kefirek SA.

Kefirek Punkt - sklep w Krakowie.

Kefirek uruchomił już trzy sklepy w nowym formacie. Na zdjęciu punkt w Krakowie, przy ulicy Felińskiego.

Do tej pory do sieci przyłączyły się trzy tego typu sklepy - wszystkie w Krakowie, trwają rozmowy z kolejnymi franczyzobiorcami. Oprócz tego pod logo Kefirka działa 80 punktów, większość we franczyzie.
- Na rynku funkcjonuje duża liczba małych sklepów prowadzona przez właścicieli od 15-20 lat. Ludzie ci znają swoich klientów i ich wymagania. Potrzebują jednak silnego partnera, który zapewni im ciekawą ofertę oraz wsparcie marketingowe. Regularne dostawy, atrakcyjne ceny i elastyczna forma współpracy sprawia, że małe sklepy chętnie nawiązują z nami kontakt - dodaje Sławomir Rupikowski.

Franczyzobiorca nie ponosi kosztów przystąpienia do sieci Kefirek. Co miesiąc pobierana jest natomiast niewielka opłata licencyjna. Kwota ta pozwala pokryć część kosztów związanych z działaniami marketingowymi i szkoleniowymi. Partnerzy Kefirka, otrzymują premie kwartalne zależne od obrotu, które często znacznie przekraczają pobieraną opłatę licencyjną.

(dw)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0