Kefirek uruchomił już trzy sklepy w nowym formacie. Na zdjęciu punkt w Krakowie, przy ulicy Felińskiego.
Sobota
14.07.2012
Rynek dostosowuje się do trendów. Dotyczy to również branży spożywczej, dlatego Kefirek rozpoczął współpracę z małymi sklepami.
 

Kefirek jest małopolską siecią sklepów typu convenience. Do tej pory punkty franczyzobiorców przystępujących do sieci miały większą powierzchnię, jednak ze względu na dużą liczbę zgłoszeń właścicieli mniejszych placówek, firma zdecydowała się na uruchomienie nowego formatu pod nazwą Kefirek Punkt.
- Powierzchnia tych sklepów nie przekracza 120 m2, a liczba pozycji asortymentowych wynosi ok. 2-4 tysięce. Chodzi o to, by klientowi, który ma parę kroków do sklepu zaoferować coś więcej, niż tylko alkohol i chipsy. W końcu każdy z nas potrzebuje czasem kupić po prostu kilka produktów do przygotowania posiłku. Kefirek Punkt będzie miał wsparcie promocyjne – takie samo jak to, z którego korzystają duże sklepy. To samo dotyczy dostaw - w zależności od decyzji właściciela sklepu te mogą być realizowane sześć razy w tygodniu - zapewnia Sławomir Rupikowski, wiceprezes Kefirek SA.

Do tej pory do sieci przyłączyły się trzy tego typu sklepy - wszystkie w Krakowie, trwają rozmowy z kolejnymi franczyzobiorcami. Oprócz tego pod logo Kefirka działa 80 punktów, większość we franczyzie.
- Na rynku funkcjonuje duża liczba małych sklepów prowadzona przez właścicieli od 15-20 lat. Ludzie ci znają swoich klientów i ich wymagania. Potrzebują jednak silnego partnera, który zapewni im ciekawą ofertę oraz wsparcie marketingowe. Regularne dostawy, atrakcyjne ceny i elastyczna forma współpracy sprawia, że małe sklepy chętnie nawiązują z nami kontakt - dodaje Sławomir Rupikowski.

Franczyzobiorca nie ponosi kosztów przystąpienia do sieci Kefirek. Co miesiąc pobierana jest natomiast niewielka opłata licencyjna. Kwota ta pozwala pokryć część kosztów związanych z działaniami marketingowymi i szkoleniowymi. Partnerzy Kefirka, otrzymują premie kwartalne zależne od obrotu, które często znacznie przekraczają pobieraną opłatę licencyjną.

(dw)


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

Biznesplan: jak policzyć przyszłe zyski /16.03.2009

Zanim zainwestujemy we własny biznes spróbujmy oszacować jego rentowność.