Dzięki czytnikowi i kodowi umieszczonemu na płytce każdy może zobaczyć na ekranie jak wybrany materiał będzie prezentował się w danym wnętrzu.
Piątek
13.07.2012
Glazura Królewska, dystrybutor płytek ceramicznych, odczuwa zmienną koniunkturę branży budowlanej.
 

Glazura Królewska od 22 lat zajmuje się dystrybucją płytek ceramicznych i artykułów wyposażenia łazienek. W salonach sieci klienci mogą liczyć na kompleksową obsługę od doradztwa, poprzez projektowanie, na wykonaniu kończąc.
- Patrząc na wyniki osiągane przez indeks WIG-budownictwo w ostatnich tygodniach widać, że branża nie ma się najlepiej – mówi Renata Zaleszczyk, dyrektor rozwoju sieci sprzedaży Glazury Królewskiej. - Trudno w tej chwili wnioskować, czy to będzie długotrwały trend jednego z podstawowych sektorów gospodarki, czy tylko chwilowa bessa. Nie bez znaczenia jest liczba nowych inwestycji oraz fakt, że banki coraz ostrożniej pożyczają Polakom pieniądze na zakup mieszkań.

Pod logo Glazury Królewskiej działają trzy salony własne i 32 franczyzowe, a do końca roku firma chce otworzyć jeszcze sześć kolejnych punktów. Lokalizacji poszukuje w miastach powyżej 50 tys. mieszkańców. Koszt otwarcia salonu to ok. 150 tys. zł, z czego 15 tys. zł trzeba przeznaczyć na opłatę licencyjną, a ok. 40 tys. zł na przystosowanie placówki.

Od potencjalnego franczyzobiorcy, oprócz odpowiedniego kapitału, wymaga się lokalu własnego lub wynajętego na okres minimum 5 lat o powierzchni min. 200 m2. Glazura Królewska wspiera partnera w procesie adaptacji placówki: wykonuje projekt salonu, montuje całość ekspozycji oraz wyposaża w meble stanowiska obsługi klienta. Franczyzobiorca może także liczyć na pakiet szkoleń, wyłączność terytorialną i oprogramowanie sprzedażowo-magazynowe, które pozwala lepiej zorganizować pracę sklepu.

- Bardzo istotnym elementem w prowadzeniu własnego salonu jest ciągłe dbanie o ekspozycję, gdyż to ona przyciąga uwagę klientów. Wobec ograniczonej powierzchni na wystawie wyjątkowo dbamy o obecność w sklepach liczących się marek, takich jak Maissen Ceramiche czy Ceramika Opoczno - dodaje Renata Zaleszczyk.

(boa)


Bolesław Adamiec, dziennikarz
Bolesław Adamiec
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Biznes na wsi

Zapomniałem dodać również is w promieniu 15 km 4 tartaki, producent zrebki i dealer maszyny rolniczych.

2 wypowiedzi
ostatnia 21.09.2018
Biznes na wsi

Witam. Chciałbym się dowiedzieć czy macie jakieś pomysły na biznes na wsi.Dodam że do najbliższego miasta mam 13km(miasteczko 10000mieszkancow)i drugie 33 km ode mnie...

2 wypowiedzi
ostatnia 21.09.2018
Styllodecor - opinie o współpracy

Witam. Również jestem zainteresowany jak wygląda Współpraca z tą firmą. Pozdrawiam

8 wypowiedzi
ostatnia 21.09.2018
Jaki sklep meblowy?

Ja też mam za sobą kilka epizodów z własnoręczną przeróbką mebli, ale jednak niektóre trzeba kupić albo gotowe albo na zamówienie. Nie wyobrażam sobie, bym mój...

185 wypowiedzi
ostatnia 21.09.2018
Handel dla rolnika

Pamiętaj, że najważniejsze jest wyposażenie - dobry sprzęt i ciągniki Renault mam już od wielu lat i nie mogę narzekać.

53 wypowiedzi
ostatnia 20.09.2018
Szkółkarstwo, drzewka, nasiona

Pamiętaj żeby odpowiednio przygotować swój [url=https://sklep.mizar.com.pl/c-330-c-7_8.html]ciągnik (c-330[/url] polecam ten model), bo musisz być gotowy na różne...

15 wypowiedzi
ostatnia 20.09.2018
Gdzie najlepiej kupić mieszkanie pod wynajem?

Taka prawda, że mieszkania pod wynajem studentom będą są i były na topie, bo niestety jest tak, że student weźmie wszystko - co sprawia, że te mieszkania są...

317 wypowiedzi
ostatnia 20.09.2018
Gdzie najlepiej kupić mieszkanie pod wynajem?

Najlepsze mieszkania znajdziecie na https://www.dobryadres.pl/sprzedaz/mieszkania/szczecin/ . Super oferta mieszkań w Szczecinie.

317 wypowiedzi
ostatnia 18.09.2018