13.07.2012

Bessa w budowlance

Glazura Królewska, dystrybutor płytek ceramicznych, odczuwa zmienną koniunkturę branży budowlanej.

Glazura Królewska od 22 lat zajmuje się dystrybucją płytek ceramicznych i artykułów wyposażenia łazienek. W salonach sieci klienci mogą liczyć na kompleksową obsługę od doradztwa, poprzez projektowanie, na wykonaniu kończąc.
- Patrząc na wyniki osiągane przez indeks WIG-budownictwo w ostatnich tygodniach widać, że branża nie ma się najlepiej – mówi Renata Zaleszczyk, dyrektor rozwoju sieci sprzedaży Glazury Królewskiej. - Trudno w tej chwili wnioskować, czy to będzie długotrwały trend jednego z podstawowych sektorów gospodarki, czy tylko chwilowa bessa. Nie bez znaczenia jest liczba nowych inwestycji oraz fakt, że banki coraz ostrożniej pożyczają Polakom pieniądze na zakup mieszkań.

Nowy automat w salonach Glazury Królewskiej.

Dzięki czytnikowi i kodowi umieszczonemu na płytce każdy może zobaczyć na ekranie jak wybrany materiał będzie prezentował się w danym wnętrzu.

Pod logo Glazury Królewskiej działają trzy salony własne i 32 franczyzowe, a do końca roku firma chce otworzyć jeszcze sześć kolejnych punktów. Lokalizacji poszukuje w miastach powyżej 50 tys. mieszkańców. Koszt otwarcia salonu to ok. 150 tys. zł, z czego 15 tys. zł trzeba przeznaczyć na opłatę licencyjną, a ok. 40 tys. zł na przystosowanie placówki.

Od potencjalnego franczyzobiorcy, oprócz odpowiedniego kapitału, wymaga się lokalu własnego lub wynajętego na okres minimum 5 lat o powierzchni min. 200 m2. Glazura Królewska wspiera partnera w procesie adaptacji placówki: wykonuje projekt salonu, montuje całość ekspozycji oraz wyposaża w meble stanowiska obsługi klienta. Franczyzobiorca może także liczyć na pakiet szkoleń, wyłączność terytorialną i oprogramowanie sprzedażowo-magazynowe, które pozwala lepiej zorganizować pracę sklepu.

- Bardzo istotnym elementem w prowadzeniu własnego salonu jest ciągłe dbanie o ekspozycję, gdyż to ona przyciąga uwagę klientów. Wobec ograniczonej powierzchni na wystawie wyjątkowo dbamy o obecność w sklepach liczących się marek, takich jak Maissen Ceramiche czy Ceramika Opoczno - dodaje Renata Zaleszczyk.

(boa)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Bolesław Adamiec

dziennikarz
Napisz do autora