Toy Planet wyprzedził Smyka

Toy Planet otworzył w maju sklep z zabawkami w Rybniku.
Poniedziałek
16.07.2012
Sieć sklepów z zabawkami odpuszcza rozwój w aglomeracjach i zapowiada otwarcia w miastach powiatowych.
 

Toy Planet cały czas pracuje nad rozbudową swojej sieci sprzedaży, jednak teraz dużo więcej uwagi przywiązuje do wyboru miejsca, w którym prowadzony będzie sklep. Od niedawna firma zaczęła otwierać swoje punkty w mniejszych miastach liczących nawet 20 tys. mieszkańców, chociaż wcześniej skupiała się wyłącznie na największych aglomeracjach.

- Małe miasta przeważnie nie mają jeszcze specjalistycznych sklepów dla dzieci, a ryzyko wejścia konkurencji, na przykład Smyka, praktycznie nie istnieje. Oczywiście nie można liczyć na obroty, jakie uzyskuje się w największych centrach handlowych, ale koszty prowadzenia działalności, przede wszystkim wysokość czynszu, są również dużo niższe - mówi Robert Momocki, właściciel sieci sklepów z zabawkami Toy Planet.

Sklepy Toy Planet mają od 50 do 120 m2 powierzchni i znajdują się w centrach handlowych lub przy głównych ulicach miast. W zależności od wielkości lokalu, na inwestycję trzeba przeznaczyć co najmniej 150 tys. zł. Prowadząc sklep z artykułami dla dzieci trzeba liczyć się z sezonowością tej branży. Najlepszy okres na uruchomienie nowego sklepu to przełom marca i kwietnia oraz listopada i grudnia. Wówczas przedsiębiorca może zacząć zarabiać już od pierwszego miesiąca.

- Sytuacja na rynku nie należy do najłatwiejszych, a spowolnienie gospodarcze zaczyna być coraz bardziej widoczne. Odczuwamy to przede wszystkim w malejących wydatkach na zabawki. Dlatego staramy się podejmować działania, które pozwolą naszym franczyzobiorcom zwiększyć obroty i jednocześnie zredukować koszty prowadzenia działalności – wyjaśnia Momocki.

W całej Polsce działa 28 sklepów Toy Planet, z których 23 prowadzą franczyzobiorcy. Franczyzobiorca może liczyć na pomoc w pozyskaniu lokalu, prowadzeniu rekrutacji, szkoleniu personelu oraz na wsparcie koordynatora, który opiekuje się konkretnym franczyzobiorcą.

(mak)


POPULARNE NA FORUM

Dzień dziecka - prezenty

The Department of Labor is the sole government office that screens youngster work and authorizes kid work laws. The most clearing government law that confines the business and...

4 wypowiedzi
ostatnia 11.06.2018
Pieluszki typu pampers

Mam dostęp do pieluszek dada w ilościach tir. Wszystko legalnie bo na rynkach wschodnich są juz podróbki. Zapraszam do współpracy :)

10 wypowiedzi
ostatnia 04.06.2018
Centra handlowe na celowniku

Jak dla mnie to wszystko padnie. Teraz wszystko Polacy kupują w necie! Drogie ciuchy u nas nie mają racji bytu. ____________________ http://szkolaglownahandlowawwarszawie.edu.pl

5 wypowiedzi
ostatnia 04.06.2018
Pieluszki typu pampers

Pieluchy Dada sa chybacałkiem niezłe. Za moich czasów ich nie było, albo miały kiepską renomę. Teraz widzę, że używa ich sporo dzieciaków, więc chyba dają radę?...

10 wypowiedzi
ostatnia 17.05.2018
Dzień dziecka - prezenty

U nas na dzień dziecka są tylko słodycze i to tak w niewielkiej ilości. Dzieci jakoś nie mają wielkich oczekiwań w kwestii prezentów na ten dzień.

4 wypowiedzi
ostatnia 17.05.2018
Place zabaw we franczyzie

Te place zabaw są świetne. ____________________ Pisanie prac z Logistyki

9 wypowiedzi
ostatnia 09.05.2018
Dzień dziecka - prezenty

Dzięki za podpowiedzi. _____________________ Pisanie prac licencjackich z Logistyki

4 wypowiedzi
ostatnia 09.05.2018
Dzień dziecka - prezenty

Witam wszystkich! Macie już pomysł na prezent dla dzieciaków? Ja się zastanawiam nad takimi balonikami...

4 wypowiedzi
ostatnia 08.05.2018