01.08.2012

Odpicowana franczyza

Rosnąca liczba samochodów w Polsce wpłynęła na decyzję międzynarodowej firmy Ziebart o rekrutacji franczyzobiorców nad Wisłą.

Amerykańska firma działa na rynku motoryzacyjnym od ponad 50 lat. Dzięki franczyzie Ziebart prowadzi w kilkudziesięciu krajach na świecie 400 punktów, w których oferuje usługi autokosmetyki poprawiające wygląd samochodów. Serwisy zajmują się przyciemnianiem szyb, ochroną lakieru przed rdzą, polerowaniem lakieru oraz zabezpieczaniem tapicerki przez zniszczeniem. Rynek samochodów w Polsce urósł w ostatniej dekadzie o 100 proc. Obecnie po naszych drogach jeździ 18 milionów pojazdów, co oznacza, że na tysiąc mieszkańców przypada 471 aut. Te statystyki zachęciły Ziebart do rozpoczęcia w naszym kraju poszukiwania masterfranczyzobiorcy.

samochód

Przedsiębiorca, który zdecyduje się na współpracę z firmą Ziebart może liczyć na wsparcie w finansowaniu biznesu.

Inwestycja w biznes nie należy jednak do najtańszych. Aby otworzyć punkt usługowy pod logo Ziebart trzeba wydać od 0,8 do 2,8 mln zł, co pozwoli wyposażyć punkt w profesjonalny sprzęt pozwalający wykonać wszystkie oferowane usługi. W zamian firma przekazuje bogaty pakiet franczyzowy, w którym znajdują się szkolenia techniczne oraz sprzedażowe, przygotowanie wizualizacji placówki, pomoc w budowaniu relacji z dealerami samochodowymi oraz klientami. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu Ziebart stosuje w swoich punktach własne, opatentowane produkty.

Usługi autokosmetyki oferowane są w Polsce przez inne firmy franczyzowe, w tym S Plus oraz Wash Master & Service Master. Od niedawna franczyzową ofertę kosmetyki samochodowej zaproponowała przedsiębiorcom Ecomyjnia, której nowa marka działa pod nazwą detailking.pl.

(dw)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0