Poszukiwany partner ze Śląska

Dzięki przejęciu funkcjonującej szkoły franczyzobiorca uniknie kosztów poszukiwania klientów, pracowników, lokalu oraz jego wyposażenia.
Czwartek
19.07.2012
Open School odda biznes w ręce przedsiębiorcy, który poprowadzi szkołę językową już od września.
 

Open School w ramach jednej licencji udziela franczyzobiorcy praw na prowadzenie czterech konceptów językowych. Oprócz kursów indywidualnych, są to także szkolenia dla firm w ramach Open Business Academy, ogólnopolskie biuro tłumaczeń Open Translations oraz niedawno powstały koncept nauki dla dzieci Open Kids. W ramach sieci działa obecnie 15 oddziałów rozlokowanych na terenie całego kraju.

Przedsiębiorca, który podejmie współpracę z Open School na Śląsku obejmie prawie gotową placówkę, gdyż powstaje ona w miejscu innej, funkcjonującej już szkoły. Sieć nazwała ofertę pakietem last minute i oprócz gotowej lokalizacji partner otrzyma także kampanię promocyjną, zaplecze kadrowe i co najważniejsze bazę dotychczasowych studentów. Pozwoli to uniknąć mu kosztów poszukiwania klientów, pracowników, lokalu oraz jego wyposażenia. Lokal może ruszyć od 1 września.

- Postanowiliśmy wypróbować system jeszcze większych ułatwień dla potencjalnego inwestora odciążając go maksymalnie, nawet w kwestii bazy klientów. To olbrzymia szansa na minimalizację kosztów już na początku działalności. Kto będzie pierwszy ten na pewno skorzysta - zachęca Grzegorz Nowakowski, dyrektor Akademii Językowej Open School.

Franczyzodawca nie podaje dokładnej lokalizacji placówki, zdradza tylko, że jest to miasto na południu Polski o dużym potencjale. Dotychczas placówki Open School powstawały w aglomeracjach co najmniej 100-tysięcznych, jednak zgodnie z nową polityką sieci szkoły będą otwierane w mniejszych miastach, bo liczących nawet 40 tys. mieszkańców. Inwestycja w biznes zaczyna się od 45 tys. zł.

(boa)


Bolesław Adamiec, dziennikarz
Bolesław Adamiec
dziennikarz

NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

Biznesplan: jak policzyć przyszłe zyski /16.03.2009

Zanim zainwestujemy we własny biznes spróbujmy oszacować jego rentowność.

POPULARNE NA FORUM

Uczą i zarabiają

To jest bardzo dobry interes! Na pewno jest to bardzo przydatne. ______________________ Prawo - praca magisterska

23 wypowiedzi
ostatnia 08.06.2018
tłumacz niemiecki

Cześć, mam pytanie ponieważ potrzebuje kogoś kto potrafi dobrze język niemiecki i by zajął się paroma tekstami do przetłumaczenia nie musi być to tłumaczenie...

1 wypowiedzi
ostatnia 05.06.2018
Język na licencji

Jednej ze szkół języka angielskiego poświęciliśmy odcinek programu Biznes z Franczyzą. Zapraszam do oglądnięcia na kanale YT: https://www.youtube.com/watch?v=Yt0jTYX1Ido

8 wypowiedzi
ostatnia 29.05.2018
Półkolonie dają zysk

Moja córka w tym roku jedzie na półkolonię do Warszawy, organizowana przez Akademię Nauki. Jest tematyczna 'Tytus, Romek i Atomek', są terminy na lipiec i sierpień. Jak...

1 wypowiedzi
ostatnia 22.05.2018
Szkolenia inżynierskie?

This is the greatest one thing which is going to be one of the greatest stuff to witness order coursework have been working well enough for me its one of the finest information...

4 wypowiedzi
ostatnia 19.05.2018
Uczą i zarabiają

Świetny pomysł ! Wiele szkół potrzebuje czegoś takiego!

23 wypowiedzi
ostatnia 11.05.2018
Szkolenia inżynierskie?

Discovered this organization offering web based preparing on C#, Paper Writing Help Online and MVC obvious clarification they have practical experience in this three courses ....

4 wypowiedzi
ostatnia 05.05.2018
Szkolenia inżynierskie?

Moja znajoma kiedys korzystala i z tego co pamiętam to była zadowolona:)

4 wypowiedzi
ostatnia 24.04.2018