- W Polsce cały czas przybywa zarówno nowych, jak i używanych pojazdów osobowych. Jest to trend, który z pewnością będzie się utrzymywać jeszcze bardzo długo - mówi Witold Gazda, prezes zarządu Motoricus S.A.
Poniedziałek
23.07.2012
Grupa kapitałowa Motoricus chce uruchomić serwis samochodowy w każdym większym mieście w Polsce.
 

Motoricus S.A. to grupa kapitałowa, w skład której wchodzi pięć spółek. Dwie najważniejsze z nich to prowadząca sprzedaż akcesoriów samochodowych on-line Motoricus.com oraz Motoricus Service, odpowiedzialna za rozwój ogólnopolskiej sieci serwisów samochodowych. W skład grupy wchodzi także spółka Aaltonen - operator logistyczny, Grist 99 – firma poligraficzna oraz HBZ – spółka świadcząca usługi e-PR'u i dostaw sprzętu komputerowego. Efekt synergii działalności wszystkich spółek ma w długofalowej strategii obniżać koszty funkcjonowania poszczególnych podmiotów zwiększając rentowność całej grupy kapitałowej.

- Jednym z naszych celów jest rozbudowa sieci serwisów samochodowych. Chcemy tego dokonać przede wszystkim dzięki nawiązywaniu współpracy na zasadach franczyzy, choć planujemy również otwarcia własnych punktów – mówi Witold Gazda, prezes zarządu Motoricus S.A. - Możliwość jednoczesnego dokonania zakupu części samochodowej wraz z jej montażem w jednym z serwisów sprawia, że klient jest obsłużony kompleksowo.

Do końca roku 2014 spółka chce zrzeszać w sieci 50 serwisów. W chwili obecnej pod szyldem Motoricus działa ich 33. Docelowo serwis ma powstać w każdym mieście wojewódzkim z poprzedniego podziału administracyjnego. Aktualnie spółka skupia się na przyłączaniu do sieci funkcjonujących już warsztatów. Każdy z nich przechodzi indywidualną weryfikację.

- Jeszcze w tym roku powiększymy liczbę serwisów działających na terenie Warszawy do pięciu – dodaje Mariusz Jagura, prezes Motoricus Service. - Ponadto jesteśmy w trakcie prac nad przyłączeniem kilku serwisów zlokalizowanych w największych miastach kraju. Nasz plan zakłada także posiadanie 15 serwisów własnych na koniec bieżącego roku.

Aby serwis stał się częścią sieci Motoricus musi być gotowy na wdrożenie licznych zmian. Począwszy od identyfikacji zewnętrznej, przez wdrożenie nowego systemu, a na sposobie obsługi klienta i przestrzeganiu zasad jakościowych skończywszy.

Motoricus przygotowuje się do wejścia na główny parkiet GPW. Realizacja tego celu ma umocnić pozycję spółki w branży motoryzacyjnej oraz przyśpieszyć rozwój sieci.

(boa)


Bolesław Adamiec, dziennikarz
Bolesław Adamiec
dziennikarz

NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

Sezon na pączki /14.06.2018

Franczyzodawca Starej Pączkarni widzi w Polsce miejsce na 100 placówek pod swoim szyldem. Gdzie i za ile można ją otworzyć?

POPULARNE NA FORUM

Chcę założyć stację paliw

Dodam tylko dla , iż do kosztów całego przedsięwzięcia należy dorzucić cenę dokumentacji środowiskowej, takiej karta informacyjna przedsięwzięcia lub w skrajnych...

36 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2018
Warsztat samochodowy: Pieniądze na warsztacie

Polecam serdecznie zakupić nowoczesny komputer do diagnostyki: http://www.jaltestpolska.com/pl/diagnostyka/maszyn-budowlanych

51 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018
Zabezpieczenie samochodu przed kradzieżą

Cześć, mam konkretne pytanie odnośnie zarabianie na handlu kryptowalutami. Chodzi mi konkretnie o [url=https://xbinop.com/pl/ethereum-nowy-bitcoin/]ethereum[/url] - czy...

5 wypowiedzi
ostatnia 12.06.2018
Małe firmy transportowe

Ja proponuje zainwestować w dobre narzędzia i urządzenia które wspomogą pracę sam korzystam z urządzeń krajowych ze sklepu http://tor-industries.pl/ i moi pracownicy...

63 wypowiedzi
ostatnia 05.06.2018
Zabezpieczenie samochodu przed kradzieżą

Ja polecam monitoring GPS pojazdów, szybko pozwala zlokalizować auto w razie kradzieży. Ja w swoim samochodzie mam z Konsalnetu założone, na razie jeszcze nie było...

5 wypowiedzi
ostatnia 04.06.2018
Warsztat lakierniczy w stolicy

Polecam zajrzeć też do fastserv, to świetny mechanik Poznań. Od lat korzystam z ich usług. Zresztą można poczytać opinie o nich w internecie żeby się przekonać że...

14 wypowiedzi
ostatnia 31.05.2018
Zabezpieczenie samochodu przed kradzieżą

Najlepiej, jakbyś udał się do firmy specjalizującej się tego typu metodami. Blokada kierownicy, czy skrzyni biegów niestety nie jest skuteczna - najlepsze będą...

5 wypowiedzi
ostatnia 29.05.2018
Spedycja/Transport/Logistyka

Świetnie nam się również współpracuję z firmą http://www.dzwigmasko.pl . Firma dynamicznie się rozwija na rynku a usługi świadczone są na najwyższym poziomie....

46 wypowiedzi
ostatnia 24.05.2018