23.07.2012

W grupie siła

Grupa kapitałowa Motoricus chce uruchomić serwis samochodowy w każdym większym mieście w Polsce.

Motoricus S.A. to grupa kapitałowa, w skład której wchodzi pięć spółek. Dwie najważniejsze z nich to prowadząca sprzedaż akcesoriów samochodowych on-line Motoricus.com oraz Motoricus Service, odpowiedzialna za rozwój ogólnopolskiej sieci serwisów samochodowych. W skład grupy wchodzi także spółka Aaltonen - operator logistyczny, Grist 99 – firma poligraficzna oraz HBZ – spółka świadcząca usługi e-PR'u i dostaw sprzętu komputerowego. Efekt synergii działalności wszystkich spółek ma w długofalowej strategii obniżać koszty funkcjonowania poszczególnych podmiotów zwiększając rentowność całej grupy kapitałowej.

Serwis Motoricus.

- W Polsce cały czas przybywa zarówno nowych, jak i używanych pojazdów osobowych. Jest to trend, który z pewnością będzie się utrzymywać jeszcze bardzo długo - mówi Witold Gazda, prezes zarządu Motoricus S.A.

- Jednym z naszych celów jest rozbudowa sieci serwisów samochodowych. Chcemy tego dokonać przede wszystkim dzięki nawiązywaniu współpracy na zasadach franczyzy, choć planujemy również otwarcia własnych punktów – mówi Witold Gazda, prezes zarządu Motoricus S.A. - Możliwość jednoczesnego dokonania zakupu części samochodowej wraz z jej montażem w jednym z serwisów sprawia, że klient jest obsłużony kompleksowo.

Do końca roku 2014 spółka chce zrzeszać w sieci 50 serwisów. W chwili obecnej pod szyldem Motoricus działa ich 33. Docelowo serwis ma powstać w każdym mieście wojewódzkim z poprzedniego podziału administracyjnego. Aktualnie spółka skupia się na przyłączaniu do sieci funkcjonujących już warsztatów. Każdy z nich przechodzi indywidualną weryfikację.

- Jeszcze w tym roku powiększymy liczbę serwisów działających na terenie Warszawy do pięciu – dodaje Mariusz Jagura, prezes Motoricus Service. - Ponadto jesteśmy w trakcie prac nad przyłączeniem kilku serwisów zlokalizowanych w największych miastach kraju. Nasz plan zakłada także posiadanie 15 serwisów własnych na koniec bieżącego roku.

Aby serwis stał się częścią sieci Motoricus musi być gotowy na wdrożenie licznych zmian. Począwszy od identyfikacji zewnętrznej, przez wdrożenie nowego systemu, a na sposobie obsługi klienta i przestrzeganiu zasad jakościowych skończywszy.

Motoricus przygotowuje się do wejścia na główny parkiet GPW. Realizacja tego celu ma umocnić pozycję spółki w branży motoryzacyjnej oraz przyśpieszyć rozwój sieci.

(boa)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Bolesław Adamiec

dziennikarz
Napisz do autora