Nadchodzi czas na zmiany

Change to duńska sieć sklepów z bielizną z ponad 150 sklepami w 11 krajach Europy, Ameryki Północnej i na Bliskim Wschodzie.
Środa
25.07.2012
Na rynku bieliźniarskim pojawił się nowy gracz prosto z Danii.
 

Bieliznę Change można kupić w 11 krajach Europy, Ameryki Północnej oraz Bliskiego Wschodu. Na całym świecie firma prowadzi ponad 150 sklepów. W Polsce marka Change pojawiła się w ubiegłym roku, a dziś jej produkty dostępne są w dwóch sklepach stacjonarnych oraz w sklepie internetowym. Change zapowiada jednak dalszy rozwój sieci, również poprzez franczyzę.

- Naszą bieliznę można już znaleźć w kilku sklepach multibrandowych na terenie całej Polski. Jesteśmy też na etapie poszukiwania lokalizacji pod kolejne sklepy firmowe, które mają powstać m.in. we Wrocławiu i Poznaniu. Oprócz sklepów firmowych chcemy otwierać również placówki franczyzowe – mówi Tariq Al-Sakkaf, zajmujący się rozwojem sieci sklepów z bielizną Change w Polsce.

Sklep franczyzowy Change powinien mieć ok. 70-80 m2, ale firma nie wyklucza współpracy z osobami dysponującymi mniejszymi lub większymi powierzchniami. Wszystko zależy od potencjału danej lokalizacji. Firma chce otwierać swoje sklepy w centrach handlowych i przy głównych ulicach miast. Wysokość inwestycji zależy od stanu lokalu, ale według szacunków sieci na dostosowanie pomieszczeń do standardów sieci trzeba wydać ok. 50 tys. zł.

- Podczas projektowania sklepu bardzo dużą uwagę przykładamy do dobrego oświetlenia, bo w tej branży prezentacja i wygląd towaru mają istotny wpływ na wyniki sprzedaży. Dlatego Change zajmuje się przygotowaniem aranżacji sklepu, dostarcza franczyzobiorcy meble, manekiny oraz pozostałe elementy wyposażenia lokalu – wyjaśnia Tariq Al-Sakkaf.

(mak)


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jaki biznes się opłaci w 2018? /01.12.2017

Sprawdziliśmy, w jaki biznes warto zainwestować w nadchodzącym roku. Tłumaczymy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić spaghetterię, sklep z bielizną, pączkarnię, agencję Mikołajów, park trampolin oraz firmę sprzedającą kosze prezentowe. Opisujemy też sprawdzone franczyzy z branży usługowej. Radzimy, jak przeprowadzić remanent w firmie.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.