26.07.2012

Bessa szkoleniowca

Słabe notowania giełdowe Lauren Peso nie przekładają się na wyniki sprzedażowe – twierdzi zarząd spółki.Tempo rozwoju sieci placówek jednak zmalało.

Firma Lauren Peso zajmuje się organizacją oraz prowadzeniem szkoleń biznesowych i osobistych, imprez integracyjnych, a także szeroko rozumianym doradztwem personalnym. W ofercie znajdują się instruktaże m.in. z zakresu zarządzania, marketingu, sprzedaży i obsługi klienta, HR, IT, komunikacji oraz prawa. Spółka Lauren Peso Polska została założona w 2006 roku jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Na początku roku 2010 została zmieniona jej forma organizacyjno-prawna na spółkę akcyjną, co umożliwiło jej giełdowy debiut kwartał później. Inwestorzy, którzy postawili na franczyzowy indeks nie mają powodów do radości. Akcje spółki zanotowały w ubiegłym roku spadek o blisko 70 proc.

Adrian Tabor, Wiceprezes Lauren Peso Polska S.A.

Choć tempo rozwoju placówek Lauren Peso zmalało, sieć cały czas szuka franczyzobiorców. W chwili obecnej ma ich 15.Na zdjęciu: Adrian Tabor, Wiceprezes Lauren Peso Polska S.A.

- Wyniki sprzedaży kształtują się na takim samym poziomie jak w poprzednim roku – mówi Adrian Tabor, wiceprezes zarządu spółki Lauren Peso Polska. - Spadki indeksów nie mają bezpośredniego przełożenia na sprzedaż w spółce. Na notowania giełdowe wpływ mają tylko inwestorzy.

Osoby, które chcą rozwijać swój biznes pod szyldem Lauren Peso mają do wyboru dwa formaty współpracy. Jednostka masterfranczyzowa działa na terenie całego województwa i wymaga kapitału rzędu 50 tys. zł. Lokalnie podlegające pod nie minifranczyzy można otworzyć już za 15 tys. zł. W obu formatach franczyzobiorca powinien dysponować także lokalem o powierzchni co najmniej 20 m2.

- Musieliśmy zwolnić tempo rozwoju placówek – dodaje Adrian Tabor. - Mimo to udało się otworzyć dwie nowe jednostki masterfranczyzowe oraz jedną minifranczyzową. Do końca roku planujemy podpisanie trzech kolejnych umów.

(boa)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Bolesław Adamiec

dziennikarz
Napisz do autora