Zdolności manualne nie są konieczne, jeśli franczyzobiorca nie chce być samozatrudnionym. Pracownicy powinni mieć predyspozycje nie tylko do tworzenia biżuterii, ale również do obsługi klienta.
Poniedziałek
30.07.2012
Na ręcznie robionej biżuterii mogą zarobić nie tylko ci, którzy mają zdolności manualne.
 

Firma Castel zajmuje się tworzeniem biżuterii na indywidualne zamówienie klienta oraz według własnych projektów. Kolczyki, bransoletki, korale i naszyjniki tworzone są m.in.: z kamieni, koralu, piór, szkła czy akrylu. W produkcji używane są także materiały posrebrzane, naturalny len i kolorowa bawełna. Stoiska z wyrobami mieszczą się głównie w centrach handlowych.

- Dalszy rozwój sieci będziemy opierali na franczyzie – mówi Eulalia Twaróg, właścicielka firmy Castel. - Jesteśmy przekonani, że franczyzobiorca lepiej zadba o biznes, niż kierownik regionalny. Kapitał potrzebny na inwestycję będzie wahał się od 30 do 50 tys. zł w zależności od warunków umowy najmu powierzchni handlowej.

Najatrakcyjniejszymi lokalizacjami są pasaże w centrach handlowych, gdzie rozstawiane są firmowe stoiska. Największe obroty stoiska notują w okresie od maja do sierpnia, lecz największa sprzedaż przypada na grudzień. Obroty zwiększają się również w okresie popularnych świąt, takich jak Walentynki, czy dzień kobiet.

- Franczyzobiorca może sam dokonać wyboru centrum handlowego, lub zdać się na naszą propozycję – dodaje Eulalia Twaróg. - Nasze standy mają powierzchnię ok. 4 m2. Taką powierzchnię handlową zdecydowanie łatwiej znaleźć teraz, niż miało to miejsce jeszcze chociażby dwa lata temu.

W ramach pakietu franczyzowego dawca licencji pomaga w negocjacjach z centrami handlowymi oraz w rekrutacji pracowników. Dodatkowo oferuje firmowy stand, zatowarowanie w półfabrykaty oraz szkolenie franczyzobiorcy oraz zatrudnionych przez niego osób.

(boa)


Bolesław Adamiec, dziennikarz
Bolesław Adamiec
dziennikarz
/1/
ZOBACZ WIĘCEJ

POPULARNE NA FORUM

Zastanawiam się nad Organique...

Moim zdaniem dobry pomysł, choć oczywiście musisz zrobić rozeznanie, czy w tamtym mieście nie ma podobnego sklepu z podobnym asortymentem i jak duże jest to miasto....

4 wypowiedzi
ostatnia 21.09.2018
Golden Rose - dystrybutor kosmetyków

GR ma produkty dobrej jakości, jak na ceny niektórych z nich (bardzo tanie). Można niedużym nakładem sobie skompletować dość pokaźną kosmetyczkę czy półki w...

18 wypowiedzi
ostatnia 21.09.2018
Powiedziała YES

Fajna marka, ma i bardziej klasyczną, i bardziej nowoczesną biżuterię :)

13 wypowiedzi
ostatnia 30.08.2018
Golden Rose - dystrybutor kosmetyków

Golden Rose? Moja żona używa kosmetyków tej firmy. Ma całą kolekcje lakierów od nich

18 wypowiedzi
ostatnia 29.08.2018
Polacy lubią prezenty

Ja też tak mówię, ale w głębi duszy już się zastanawiam, co dostanę :D

20 wypowiedzi
ostatnia 29.08.2018
Polacy lubią prezenty

Ja bardzo lubię prezent, chociaż zawsze mówię, że nie potrzeba

20 wypowiedzi
ostatnia 28.08.2018
Inwestycja w srebro - czy warto?

Ja wolę inwestować w nieruchomości turystyczne. To jest dobry kierunek na pomnożenie swoich oszczędności. Znalazłem takie o to biuro https://inwestujwgruzji.pl/ i...

70 wypowiedzi
ostatnia 24.08.2018
Inwestycja w srebro - czy warto?

Na pewno pasjonaci złota inwestycyjnego działają w http://mennica24.pl, bo miałem przyjemność spotkać ich ludzi na kilku branżowych spotkaniach. Przyznam, że fachowa...

70 wypowiedzi
ostatnia 22.08.2018