Właścicielem marki jest Teletorium Sp. z o.o. należąca do grupy kapitałowej TelForceOne SA, która od 2007 roku jest notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.
Sobota
04.08.2012
Setne stoisko z akcesoriami komórkowymi Teletorium powstanie we Wrocławiu, w mieście, z którego firma się wywodzi.
 

Punkty Teletorium oferują akcesoria GSM, serwis oraz skup i sprzedaż urządzeń mobilnych. Do niedawna firma koncentrowała się na telefonach GSM. Obecnie, zgodnie z trendami ogólnoświatowymi, w ofercie stoisk coraz częściej pojawiają się tablety. Wszystkie dotychczas powstałe punkty działają na zasadzie franczyzy. W lipcu podpisana została umowa na otwarcie setnej placówki, która powstanie we Wrocławiu, skąd firma pochodzi.

- Planowaliśmy w tym roku otwarcie kilkunastu nowych sklepów i jesteśmy na dobrej drodze do realizacji tego celu. W pierwszym półroczu udało się uruchomić 10 punktów, a kolejne umowy są negocjowane - mówi Piotr Andrzejewski, dyrektor zarządzający Teletorium.

Teletorium zapewnia swoim partnerom lokal i negocjuje dla nich warunki najmu. Prawie wszystkie stoiska Teletorium funkcjonują w centrach handlowych, jako wyspy o powierzchni od 6 do 12 m2.

- Atrakcyjność lokalizacji określamy na podstawie relacji czynszu do potencjału obiektu handlowego oraz danego miasta – tłumaczy Piotr Andrzejewski. - Przy dużych obiektach wchodzą w grę nawet dwa stoiska w jednym centrum handlowym. Franczyzobiorców szukamy praktycznie w całej Polsce, obecnie szczególnie na terenie Pomorza i Mazur.

Minimalna kwota, jaką partner musi przeznaczyć na zatowarowanie i wyposażenie punktu, waha się od 35 do 40 tys. zł. Franczyzodawca nie pobiera opłaty wstępnej, natomiast opłata bieżąca ustalana jest indywidualnie i zależy od lokalizacji stoiska.

(boa)


Bolesław Adamiec, dziennikarz
Bolesław Adamiec
dziennikarz

NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

Biznesplan: jak policzyć przyszłe zyski /16.03.2009

Zanim zainwestujemy we własny biznes spróbujmy oszacować jego rentowność.

POPULARNE NA FORUM

Zarabiać przez telefon

Rzeczywiście. Praca na słuchawkach jest bardzo ciężka! __________________________ Prace licencjackie z Kosmetologii

13 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018
AVANS

Ten Avans to jeszcze istnieje? ________________________ Pisanie prac licencjackich z kosmetologii

6 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018
Play rośnie w oczach

Faktycznie wygląda to nie najgorzej - [url]https://www.spidersweb.pl/2018/02/play-wyniki-2017.html[/url]. Ja jestem zadowolony z ich oferty

5 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2018
AVANS

Avans to fajne sklepy. Warto je sprawdzić. _________________ Tematy prac z Turystyki i Rekreacji

6 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2018
Sferis powiększa sieć

To jest bardzo ryzykowny biznes. Obecnie wszystko ludzie kupują w internecie. _____________________ Tematy prac licencjackich z Turystyki i Rekreacji

6 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2018
Salon Play - oplacalność, doświadczenia

There are some nuances of this business, which you have to examine yourself and experience so that the employee does not do you a trumpet or overeat work. happy wheels

12 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018
Sferis powiększa sieć

Cześć, mam konkretne pytanie odnośnie zarabianie na handlu kryptowalutami. Chodzi mi konkretnie o ethereum - czy według Was, z uwagi na niepewność na rynku Bitcoin,...

6 wypowiedzi
ostatnia 12.06.2018
Sferis powiększa sieć

Cześć, mam konkretne pytanie odnośnie zarabianie na handlu kryptowalutami. Chodzi mi konkretnie o ethereum - czy według Was, z uwagi na niepewność na rynku Bitcoin,...

6 wypowiedzi
ostatnia 12.06.2018