Sąd oddalił zażalenie spółki i utrzymał decyzję o ogłoszeniu upadłości likwidacyjnej wobec InwazjiPC.
Czwartek
09.08.2012
Sąd nie zmienił zdania, operator sieci InwazjaPC wciąż w upadłości likwidacyjnej.
 

Rynkowa przygoda sklepów ze sprzętem komputerowym InwazjaPC dobiega końca. Zaledwie rok temu spółka posiadająca kilkadziesiąt sklepów partnerskich debiutowała na NewConnect, dziś toczy bój o przetrwanie. A jej szanse na powodzenie w tej ostatecznej walce są nikłe.

Pod koniec lipca okazało się bowiem, że sąd odrzucił zażalenie na postanowienie co do ogłoszenia upadłości InwazjiPC. O postawienie spółki w stan upadłości wnioskował sam jej zarząd, ale chodziło o upadłość z możliwością zawarcia układu, co dałoby firmie czas na wyjście na prostą. Tymczasem sąd zdecydował ogłosił upadłość likwidacyjną i wyznaczył syndyka. Dwa dni później tonący okręt zaczęli opuszczać członkowie jego władz. Rezygnację złożył Edward Skowron, przewodniczący rady nadzorczej.

Kłopoty spółki zaczęły się w ostatnim kwartale ubiegłego roku. Niebezpiecznie rosnące kursy walut, za które InwazjaPC importowała sprzęt komputerowy z dalekiego wschodu okazały się tylko jednym z wielu czynników, które zepchnęły spółkę w otchłań niewypłacalności. Prawdziwym ciosem była powódź w Tajlandii – spowodowała ona podtopienie fabryk, z których pochodziła większość towarów sprzedawanych przez Inwazję. Klęski żywiołowe ograniczyły sprzedaż o 70 proc. Potem zaczęły się wypowiedzenia kredytów kupieckich i desperackie plany ratowania spółki.

Kołem ratunkowym miała być franczyza. Prezes InwazjiPC zapowiadał, że to właśnie sprzedaż w ok. 50 salonach partnerskich będzie systematycznie wpływać na poprawę wyników spółki, a jednocześnie gwarantować utrzymanie kosztów na niskim poziomie. Plan ratunkowy nie ma jednak szans na powodzenie - spółkę czeka likwidacja.

(gum)


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jaki biznes się opłaci w 2018? /01.12.2017

Sprawdziliśmy, w jaki biznes warto zainwestować w nadchodzącym roku. Tłumaczymy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić spaghetterię, sklep z bielizną, pączkarnię, agencję Mikołajów, park trampolin oraz firmę sprzedającą kosze prezentowe. Opisujemy też sprawdzone franczyzy z branży usługowej. Radzimy, jak przeprowadzić remanent w firmie.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

POPULARNE NA FORUM

Zarabiać przez telefon

Rzeczywiście. Praca na słuchawkach jest bardzo ciężka! __________________________ Prace licencjackie z Kosmetologii

13 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018
AVANS

Ten Avans to jeszcze istnieje? ________________________ Pisanie prac licencjackich z kosmetologii

6 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018
Play rośnie w oczach

Faktycznie wygląda to nie najgorzej - [url]https://www.spidersweb.pl/2018/02/play-wyniki-2017.html[/url]. Ja jestem zadowolony z ich oferty

5 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2018
AVANS

Avans to fajne sklepy. Warto je sprawdzić. _________________ Tematy prac z Turystyki i Rekreacji

6 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2018
Sferis powiększa sieć

To jest bardzo ryzykowny biznes. Obecnie wszystko ludzie kupują w internecie. _____________________ Tematy prac licencjackich z Turystyki i Rekreacji

6 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2018
Salon Play - oplacalność, doświadczenia

There are some nuances of this business, which you have to examine yourself and experience so that the employee does not do you a trumpet or overeat work. happy wheels

12 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018
Sferis powiększa sieć

Cześć, mam konkretne pytanie odnośnie zarabianie na handlu kryptowalutami. Chodzi mi konkretnie o ethereum - czy według Was, z uwagi na niepewność na rynku Bitcoin,...

6 wypowiedzi
ostatnia 12.06.2018
Sferis powiększa sieć

Cześć, mam konkretne pytanie odnośnie zarabianie na handlu kryptowalutami. Chodzi mi konkretnie o ethereum - czy według Was, z uwagi na niepewność na rynku Bitcoin,...

6 wypowiedzi
ostatnia 12.06.2018