Manufaktoria oferuje wędliny robione na miejscu, dzięki czemu są one zawsze świeże. Klient staje się świadkiem procesu produkcji, mogąc go zobaczyć i poczuć.
Piątek
10.08.2012
Klienci narzekają na dużą ilość chemii w mięsie i wędlinach. Franczyzobiorcy Manufaktorii swoje wyroby przygotowują na miejscu.
 

Sklepy Manufaktorii to jednocześnie małe zakłady przetwórstwa mięsnego. Od innych lokali wędliniarskich odróżnia je to, że wszystkie wyroby są produkowane na miejscu. Średni czas przygotowania szynki to osiem godzin, wędzonki cztery, zaś białej kiełbasy tylko godzina. Cały proces odbywa się na oczach klientów, z wykorzystaniem naturalnych składników i tradycyjnych receptur. Takie małe masarnie funkcjonują już w centrum Szczecina i w Świnoujściu. Pozyskiwanie franczyzobiorców firma chce rozpocząć podczas Targów Franczyza 2012 organizowanych w październiku w Warszawie.

– W przyszłym roku planujemy otworzyć dwa punkty własne oraz sześć franczyzowych – mówi Andrzej Józefiak, współwłaściciel Manufaktorii. – W kolejnych latach chcielibyśmy przyspieszyć rozwój sieci do ośmiu nowych lokali franczyzowych rocznie. Preferujemy lokalizacje w centrach miast oraz galeriach handlowych. Interesują nas przede wszystkim aglomeracje liczące powyżej 500 tys. mieszkańców.

Minimalna kwota, jaką powinien dysponować przyszły właściciel punktu Manufaktorii to 270–350 tys. zł. Aby otworzyć własny zakład mięsny partner powinien mieć do dyspozycji także lokal o powierzchni minimum 120 m2. Jego wyszukaniem musi zająć się osobiście.

– Po podpisaniu umowy z partnerem przekażemy mu pakiet startowy. W jego skład wchodzą elementy takie jak: projekt lokalu, system informatyczny oraz nośniki reklamowe. Pakiet zawiera także elementy niematerialne jak szkolenia z produkcji i sprzedaży, wsparcie w rekrutacji oraz pomoc w zarządzaniu lokalem – dodaje Andrzej Józefiak.

Franczyzobiorca rozpoczynając współpracę otrzymuje również podręcznik operacyjny, w którym opisane są wszystkie wykorzystywane receptury. Oferowane przez firmę wyroby przygotowywane są codziennie, by klient zawsze mógł nabyć świeżo wędzony schab, boczek, szynkę czy też różne rodzaje wędlin w tym kabanosy oraz białą kiełbasę.

(boa)


Bolesław Adamiec, dziennikarz
Bolesław Adamiec
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Sklep w modelu franczyzy

Dzień dobry, Rozważam razem z żoną otwarcie własnej działalności na zasadzie franczyzy, w mieście o liczbie ludności powyżej 300 tysięcy. Bierzemy pod uwagę...

1 wypowiedzi
ostatnia 24.09.2018
Alma Market powiększa sieć

I am happy to find your distinguished way of writing the post. Now you make it easy for me to understand and implement the concept. Thank you for the hack twitter post.

5 wypowiedzi
ostatnia 23.09.2018
Muszkieterowie - sklepy Intermarche i Bricomarche

Ok, już nie ważne. 30 września poszły zwolnienia dla wszystkich. No szkoda, jedyny sklep z własną wędzarnią.

71 wypowiedzi
ostatnia 06.09.2018
Muszkieterowie - sklepy Intermarche i Bricomarche

gapcio, skąd informacja że w Świnoujściu sklep ma być zamykany? Nikt nam jeszcze nie mówił o tym, ale chodzą ploty od klientów sklepu że podobno sklep ma być...

71 wypowiedzi
ostatnia 30.08.2018
Twarda woda

Oj nie tylko Ty masz problem z wodą. Nasza kranówa też pozostawia wiele do życzenia.

22 wypowiedzi
ostatnia 29.08.2018
Business Portfolio

Great post! I am actually getting ready to across this information, is very helpful my friend. Also great blog here with all of the valuable information you have. Keep up the...

6 wypowiedzi
ostatnia 24.08.2018
Powstanie 200 sklepów Alma Smart

Świetnie

8 wypowiedzi
ostatnia 21.08.2018
Twarda woda

Czy są jakieś przyrządy do zbadania twardości wody? Chciałbym wiedzieć jaką wodę mam u siebie w kranie.

22 wypowiedzi
ostatnia 16.08.2018