Wymagamy od franczyzobiorców zatrudnienia osób o wykształceniu technicznym z przeszkoleniem pedagogicznym.
Ewa Bednarek, właścicielka firmy Mały Inżynier
Piątek
10.08.2012
Rynek pracy potrzebuje inżynierów, a edukację w tym kierunku najlepiej zacząć od najmłodszych lat - mówi Ewa Bednarek, właścicielka firmy Mały Inżynier.
 

Rośnie rola nauk ścisłych na rynku pracy, rząd dofinansowuje kierunki studiów takie jak chemia, matematyka, robotyka. Czy Mały Inżynier powstał właśnie w odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku pracy?
Koncept powstał 4 lata temu w czasach gdy zapotrzebowanie na inżynierów nie było tak duże, a rząd nie dofinansowywał nauki na kierunkach ścisłych. Cieszymy się, że możemy wspomóc polską gospodarkę zaszczepiając dzieciom od najmłodszych lat zamiłowanie do kierunków technicznych. Założyciele Małego Inżyniera studiowali na Politechnice Poznańskiej i postanowili podzielić się pasją do robotyki z najmłodszymi. Warsztaty z eksperymentów i elektroniki powstały w kolejnych latach. Od samego początku działalności przyświeca nam hasło nauka przez zabawę. Uważam, że dzieciom od najmłodszych lat warto pokazywać różne kierunki rozwoju w tym nauki ścisłe. Nasze zajęcia prowadzone są w sposób atrakcyjny i ciekawy dla dzieci. Pozwalają na poznanie nauk ścisłych od przyjemnej strony, którą ciężko spotkać w szkole.

Jakie są wymagania od potencjalnych franczyzobiorców – finansowe jak i pod kątem dotychczasowego doświadczenia? Czy powinien mieć wykształcenie pedagogiczne?
Potencjalny franczyzobiorca firmy Mały Inżynier powinien przede wszystkim posiadać pasję do nauk ścisłych i zamiłowanie do nowinek technicznych, a także chęć do dzielenia się nimi z najmłodszymi. Nie bez znaczenia są również doświadczenia w prowadzeniu biznesu oraz koncentracja na osiągnięciu postawionych sobie celów. Od franczyzobiorcy nie oczekujemy wykształcenia technicznego ani pedagogicznego. Wymagamy natomiast zatrudnienia osób o wykształceniu technicznym z przeszkoleniem pedagogicznym. Stawiamy na osoby młode, mające dobry kontakt z dziećmi. Uczestników naszych zajęć traktujemy jak partnerów do rozwiązania danego zadania, a nie jak typowych uczniów.

Na czym dokładnie polegają warsztaty pozalekcyjne i weekendowe Małego Inżyniera? Ile osób bierze w nich udział i na jakie zyski może liczyć franczyzobiorca?
Nasze warsztaty to odpowiedź na zapotrzebowanie rynku na organizację dodatkowych zajęć. Warsztaty pozalekcyjne organizujemy w cyklach semestralnych, natomiast warsztaty weekendowe w soboty lub niedziele. Grupa warsztatowa Małego Inżyniera może liczyć maksymalnie 16 uczestników - na taką grupę przypada trójka wykwalifikowanych instruktorów. Warsztatowy charakter zajęć, na których uczestnicy wykonują własnoręcznie wszystkie doświadczenia wymaga dużego zaangażowania instruktorów, dlatego też jest ich aż trzech. Franczyzobiorca konceptu Mały Inżynier może liczyć na zyski na poziomie 20 proc. przychodów.

rozmawiał (dw)


POPULARNE NA FORUM

Online Assignment Help Australia

As you are in Austrilai, Prime assignment write my assignment for me is a well known service for students in america.

2 wypowiedzi
ostatnia 19.07.2018
Write My Essay Cheap

We provide high quality Marketing write my essay cheap Help and Marketing Help at very affordable prices. Simply fill in your order form to get the best essay Help Online...

1 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2018
Biuro tłumaczeń - tłumaczenia techniczne

Cześć, znacie może jakieś biuro tłumaczeń ruda śląska która oferuje tłumaczenia techniczne najlepiej żebym mógł podejść z dokumentacją, bo potrzebuje...

1 wypowiedzi
ostatnia 12.07.2018
Marketing Assignment Help

We offer high quality Marketing Assignment Help and Marketing Project Help at very affordable prices. Get the best grades with our Marketing Assignment Writing Service.

1 wypowiedzi
ostatnia 10.07.2018
Online Assignment Help Australia

Simply fill in your order form to get the best Assignment Help Online services. Our 24/7 support team help with Online Assignment Help Australia queries.

2 wypowiedzi
ostatnia 10.07.2018
Przedszkole czeka na start

hire Mass Texting service online distribution is very important for me and yours business to promote! Well the information must continue. Thank you so much to providing this...

5 wypowiedzi
ostatnia 06.07.2018
Franczyza British School

Polecam zapoznać się z artykułem na temat franchisingu z organami zagranicznymi http://vademecumzarzadzania.pl/firma/lqa/

7 wypowiedzi
ostatnia 05.07.2018
Szkolenia prezentacje biznesowe

Numerous understudies of UK don't have much information to take help and compose expositions. dissertation writing service

3 wypowiedzi
ostatnia 29.06.2018