Od września firma rozpocznie pozyskiwanie franczyzobiorców. Jednak dopiero w październiku oferta trafi do szerszego grona odbiorców. Wszystko dzięki Targom Franczyzy, w których firma weźmie udział w Warszawie 18-20 października.
Poniedziałek
13.08.2012
Simply Market zapowiada start swojej franczyzy na wrzesień.
 

Rozwojem sieci sklepów spożywczych Simply Market zajmuje się spółka Elea należąca do francuskiego Auchan. Pod koniec ubiegłego roku firma zapowiadała wejście we franczyzę. Wszystko wskazuje na to, że tej jesieni obietnice Francuzów w końcu staną się rzeczywistością.

- Nasza franczyza prawdopodobnie wystartuje we wrześniu, jednak pod warunkiem, że uda nam się wprowadzić w życie wszystkie zmiany dotyczące logistyki i informatyki. Jesteśmy w trakcie opracowywania warunków współpracy, ale na dzień dzisiejszy nie podajemy szczegółów – mówi Yves Lierley, prezes zarządu Elea Polska.

Sklepy Simply Market działają głównie w centralnej i południowej części Polski. Obecnie w sieci działa 30 supermarketów. W sierpniu został otwarty sklep w Katowicach. Na przyszły rok firma zaplanowała otwarcie 5-6 nowych punktów.

Sklepy franczyzowe Simply Market powinny mieć powierzchnię od 300 do 2 tys. m2. W placówkach dostępne będzie 4,5-7,5 tys. pozycji asortymentowych. Grupa Auchan Super posiada w Europie ponad 1,8 tys. supermarketów działających w systemie franczyzowym i masterfranczyzowym (we Francji, Włoszech, Hiszpanii i Portugalii).

(mak)