16.08.2012

Ada Plus w pełnym wymiarze

Producent srebrnej biżuterii otworzył pierwszy pełnowymiarowy sklep. Do tej pory działały wyłącznie stoiska firmy.

Firma jubilerska Ada Plus specjalizuje się w produkcji i sprzedaży srebrnej biżuterii. Dotychczas Ada Plus sprzedawała swoje wyroby jubilerskie za pomocą niewielkich stoisk, które franczyzobiorca mógł wstawić do sklepu. Sieć sprzedaży Ada Plus liczy obecnie 980 mini stoisk. Oprócz nich srebrną biżuterię można kupić na 35 stoiskach partnerskich. Niedawno firma wprowadziła nowy format sklepów, które zamierza oddać w ręce franczyzobiorców.

Sklep z biżuterią Ada Plus

Kwota inwestycji w mini stoisko wynosi od 3 do 5 tys. zł.

- W lipcu otworzyliśmy pierwszy sklep patronacki z biżuterią Ada Plus w galerii handlowej w Osielsku koło Bydgoszczy. Sklepy będą miały ok. 20 m2 powierzchni i chcemy, aby sprzedawały wyłącznie naszą biżuterię. Stawiamy na rozwój w oparciu o współpracę z partnerami handlowymi, którym możemy zaproponować bezzwrotne dofinansowanie w wysokości 15-50 tys. zł, w zależności od wysokości wkładu własnego – zapowiada Marzena Łyszcz, dyrektor handlowy Ada Plus.

Ada Plus nie pobiera od swoich partnerów opłat za przystąpienie do sieci i funkcjonowanie w niej. Franczyzobiorcy muszą jedynie zadbać o odpowiednie zatowarowanie swojego stoiska. Kwota inwestycji w mini stoisko wynosi od 3 do 5 tys. zł. Na zakup biżuterii do większego stoiska trzeba wydać ok. 10 tys. zł, zaś inwestycja w pełnowymiarowy sklep wymaga od franczyzobiorcy zakupu biżuterii o wartości 100 tys. zł.

- Mini stoiska Ada Plus otwierają najczęściej osoby, które działają w branży kosmetycznej, upominkowej, bieliźniarskiej, odzieżowej, bądź prowadzą własne kwiaciarnie. To dla nich dobry sposób na uzyskanie dodatkowego dochodu bez ponoszenia wysokich nakładów finansowych, a przede wszystkim bez dodatkowych kosztów – mówi Marzena Łyszcz.

(mak)