18.08.2012

40 marek zrzeszonych w POF

Polska Organizacja Franczyzodawców przyjęła do grona wiarygodnych firm Orbis SA i Evip Group.

Przynależność do POF zwiększa zaufanie do organizatorów systemów, daje gwarancję rzetelności i wiarygodności firmy. Do zrzeszonych firm zgłasza się więcej kandydatów, ponieważ przekonuje ich renoma jaką mają członkowie i partnerzy organizacji. Ma to większe znaczenie szczególnie w okresie niepewności i spowolnienia gospodarczego. Przedsiębiorcy wolą ograniczyć ryzyko przez podjęcie współpracy z dawcą licencji.

Biuro podróży My Travel Fot. My Travel

My Travel prowadzi 20 franczyzowych biur podróży i 4 własne. Inwestycja w biznes wynosi ok. 45 tys. zł.

- Dużym zaskoczeniem były dla nas wyniki badań rynku franczyzy w 2011 roku, zgodnie z którymi liczba systemów w Polsce zmniejszyła się o 67 marek franczyzowych. Wynikało to przede wszystkim z tego, że potencjalni franczyzobiorcy mają coraz większą wiedzę, doświadczenie i potrafią znacznie lepiej ocenić wiarygodność dawcy licencji. Lista systemów zrzeszonych w POF ułatwia przyszłym przedsiębiorcom wybór, ze względu na proces weryfikacji firm ubiegających się o członkostwo w naszej organizacji - mówi Monika Dąbrowska, prezes POF.

Grupa Hotelowa Orbis i jej partner strategiczny Accor rozwija poprzez franczyzę sieć hoteli znanych marek hotelowych należących do Accoru. Firma proponuje hotelarzom i inwestorom współpracę w oparciu o wiedzę i doświadczenie światowego lidera w branży. Grupa Hotelowa Orbis to największa sieć hoteli w Polsce. Zarządza blisko 60 obiektami w 25 miastach w Polsce i 2 hotelami na Litwie. Oferuje 10,5 tys. pokoi. Hotele działają pod markami Sofitel, Novotel, Mercure, Ibis, Ibis Styles i Etap.

My Travel to sieć biur podróży prowadząca sprzedaż usług turystycznych wielu touroperatorów takich jak TUI, Neckermann, Itaka, GTI, Sun Fun i wielu innych. W ofercie znajdują się również bilety lotnicze i autokarowe oraz ubezpieczenia turystyczne. Franczyzodawca oferuje innowacyjne podejście do klienta, nowoczesny wystrój placówek oraz wysoko pozycjonowany portal internetowy, dzięki któremu łączy sprzedaż internetową z placówkami stacjonarnymi uzyskując ogólnokrajowy zasięg.

(mps)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0