20.08.2012

Biuro w skali mikro

Biura nieruchomości Re/Max wprowadziły nowy format współpracy dla przedsiębiorców niedysponujących dużym kapitałem początkowym.

Re/Max wprowadził nowy koncept dla franczyzobiorców, który nazywa mikro franczyzą. Za kwotę 6 tys. euro, potencjalny partner może wykupić licencję franczyzową na biuro liczące do pięciu agentów, w tym właściciela, o ile ten również zajmuje się sprzedażą. Minimalna powierzchnia biura przy takim modelu to 30 m2.

Biuro Re/Max. Fot. RE/MAX

Mikro franczyza ma ułatwić właścicielom otwarcie biura i rozpoczęcie kariery przy znacznie zmniejszonym ryzyku finansowym.

– Wdrażany w ramach programu pilotażowego projekt ma za zadanie ułatwić właścicielom otwarcie biura i rozpoczęcie kariery przy znacznie zmniejszonym ryzyku finansowym – mówi Ewa Dziedzic, dyrektor regionalny Re/Max Polska Południe.

Franczyzobiorca gotowy na rozwój swojej placówki dla więcej niż pięciu agentów, ma możliwość uiszczenia dopłaty do tzw. regularnej franczyzy (koszt do 15 tys. euro, uzależniony od lokalizacji).
Od biorców licencji nie wymaga się doświadczenia w branży. Franczyzodawca oferuje wielostopniowe szkolenia oraz regularne wsparcie bieżącej działalności. Organizowane są m.in. cykliczne spotkania właścicieli biur oraz międzynarodowe konwencje i konferencje. Franczyzobiorcy i agenci mają dostęp do najnowszych technologii, systemów szkoleniowych online i wszelkich narzędzi, procedur i procesów zapewniających sprawne funkcjonowanie placówki.

Amerykańska agencja nieruchomości obecna jest w 90 krajach na całym świecie. W Polsce, w trzech współpracujących ze sobą regionach (północnym, centralnym i południowym) działa od pięciu lat. Obecnie pod marką Re/Max funkcjonują 22 biura franczyzowe. Kolejne biura powstaną m.in. w Ostrowie Wielkopolskim, Zielonej Górze, Łomży, Siedlcach i Opolu.

(boa, awh)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Bolesław Adamiec

dziennikarz
Napisz do autora