Orbis urośnie dzięki franczyzie

Orbis w swojej strategii rozwoju koncentruje się na franczyzie i umowach zarządzania, nie planuje już realizować własnych inwestycji.
Wtorek
21.08.2012
Firma hotelarska poszukuje inwestorów, którzy chcą przyłączyć się m.in. do sieci Mercure i Ibis.
 

Grupa Hotelowa Orbis to blisko 60 hoteli z ponad 10 tys.pokoi działających pod markami Sofitel, Novotel, Mercure, ibis, ibis Styles oraz ibis budget. Marki te należą do Accoru – światowego lidera branży hotelarskiej i partnera strategicznego Orbis SA w Polsce. Inwestorzy bądź właściciele hoteli, którzy są zainteresowani współpracą, mogą uzyskać licencje na każdą z powyższych marek Accor, od segmentu ekonomicznego po najwyższy standard. Największą popularnością cieszą się dwa brandy: Mercure i ibis Styles.
- Obie marki hotelowe dają możliwość szybkiego dostosowania do minimalnych wymogów Grupy Accor. Wspólnie z właścicielami hoteli przygotowujemy indywidualne plany adaptacji, w zależności od jakości produktu oraz stanu technicznego obiektów. Taki plan może polegać w niektórych przypadkach na daleko idącej modernizacji lub rozbudowie, a w niektórych chodzi wyłącznie o zmianę drobnego wyposażenia. Proponujemy franczyzobiorcom wsparcie począwszy od sprzedaży, dystrybucji i marketingu, aż po know-how operacyjny, który pomoże im wzmocnić swoją pozycję na rynku lokalnym oraz poprawić osiągane wyniki - zapewnia Małgorzata Morek, dyrektor projektu franczyza w Grupie Hotelowej Orbis.

Bardzo ważnym dla Orbisu kryterium jest lokalizacja oraz wielkość obiektu potencjalnego franczyzobiorcy. Strategia rozwoju zakłada przyłączanie do sieci hoteli nie tylko w dużych miastach, ale także w mniejszych, gdzie jeszcze grupa jest nieobecna. Najważniejszym warunkiem jest posiadanie przez konkretne miasto potencjału biznesowego lub biznesowo-turystycznego. Właściciel hotelu nie musi posiadać doświadczenia w branży hotelowej, ponieważ otrzyma wsparcie potrzebne do prowadzania codziennej działalności.

Grupa Hotelowa Orbis z optymizmem patrzy w przyszłość polskiego hotelarstwa, szczególnie po zakończonych Mistrzostwach Europy.
- Nasze przewidywania dotyczące EURO 2012 spełniły się, choć na podsumowanie jest jeszcze za wcześnie. Poza efektami finansowymi nasze zadowolenie ma również inny wymiar. Osobom, które pierwszy raz gościły nad Wisłą, Polska bardzo się podobała, dlatego wierzymy, że część z nich zechce do nas wrócić. W branży turystyczno-hotelarskiej panują swoiste mody na destynacje. Miejmy nadzieję, że Polska po tak dużej imprezie stanie się zdecydowanie bardziej popularna wśród turystów - dodaje Małgorzata Morek.

(dw)


POPULARNE NA FORUM

Pensjonat - warto czy nie?

Można pomyśleć o agroturystyce, ten rynek się rozwija. Ludzie coraz częściej wybierają gospodarstwa agroturystyczne niż duże hotele. Jakbyście szukali ładnych...

11 wypowiedzi
ostatnia 15.10.2018
Global CFM Rent a Car - jakie są wasze opinie?

Mądry Polak po szkodzie. Jak czytam wpisy na temat Rent a Car/Flex car sp. z o.o. to żałuję że nie poświęciłem tej witrynie/forum uwagi wcześniej. Lotnisko Gdańsk...

33 wypowiedzi
ostatnia 06.10.2018
Bogaci otwierają hotele

This is a great post. I like this topic. free pc games

13 wypowiedzi
ostatnia 06.10.2018
Hotelik

Zdecydowanie warto! Dobrze zadbać o odpowiednią lokalizację, jak np. ten hotel w gdańskim centrum, który znajduje się w naprawdę fantastycznym miejscu. Dla mnie...

27 wypowiedzi
ostatnia 28.09.2018
Pensjonat - warto czy nie?

Ciekawym pomysłem są też apartamenty na wynajem. Od roku mam dwa takie w Krynicy-Zdrój http://www.apartamentykrynicazdroj.eu/ Goście są głównie w sezonie zimowym i w...

11 wypowiedzi
ostatnia 26.09.2018
Pensjonat - warto czy nie?

Warto poczytać o podstawowych błędach w obsłudze gościa hotelowego - http://www.chart.pl/news/bledy-w-obsludze-goscia-hotelowego/. Z pewnością przyda się to hotelarzom.

11 wypowiedzi
ostatnia 26.09.2018
Pensjonat - warto czy nie?

Jeśli nadal jesteś zainteresowany, daj znać jak można się z Tobą skontaktować. Mam do sprzedania działający pensjonat w Krynicy-Zdrój.

11 wypowiedzi
ostatnia 21.09.2018
Pieniądze w podróży

its great post and help me alot. please keep continue posting articles on your great site. play solitaire

10 wypowiedzi
ostatnia 15.09.2018