25.08.2012

Biznes na czworakach

Rośnie liczba dzieci, które nie dostają się do przedszkoli. To szansa dla prywatnych placówek zarządzanych przez franczyzobiorców.

Nauka przez zabawę to najprzyjemniejsza forma poznawania świata. Ośrodki Twórczego Rozwoju dla dzieci i młodzieży Future umożliwiają dzieciom w przedziale wiekowym 3-12 lat odkrywanie tajemnic otaczającej rzeczywistości za pomocą eksperymentów i doświadczeń naukowych. Na zajęciach dzieci ćwiczą pamięć, kreatywność, koncentrację, autoprezentację i asertywność.

Dzieci podczas zabaw edukacyjnych w Future Ośrodku Twórczego Rozwoju dla Dzieci i Młodzieży.

Wzrasta liczba rodziców, którym odmówiono przyjęcia dziecka do przedszkola z powodu braku miejsc. Z raportu NIK wynika, że w 2007 roku miejsc zabrakło dla 6 proc. chętnych - w 2010 roku już dla 13 procent.

Od września maluchy będą mogły poszerzać swoją wiedzę o świecie w kolejnych placówkach, bowiem wtedy swoje działanie rozpoczną punkty w Łodzi, Krakowie, Białymstoku, Płocku, Nowym Sączu. W październiku dołączą do nich partnerzy z Grójca, Jeleniej Góry oraz Krynicy Zdroju.

- Nasza sieć franczyzowa wystartowała w lutym tego roku. Przez sześć miesięcy otworzyliśmy osiem Ośrodków Twórczego Rozwoju dla dzieci i młodzieży Future. Chcielibyśmy, żeby do końca przyszłego roku firma powiększyła się o kolejnych 20 punktów – mówi właścicielka sieci Agnieszka Gorzyńska.

Ośrodki Twórczego Rozwoju dla dzieci i młodzieży Future działają w lokalach, które mają po dwie lub trzy sale edukacyjne. Wielkość lokalu jest uzależniona od wielkości miasta, w którym będzie działał Ośrodek. Franczyzobiorcy otrzymują autorskie programy edukacyjne dla poszczególnych grup wiekowych. O tym jak je stosować właściciele i trenerzy dowiadują się na szkoleniach. Dodatkowo franczyzobiorca przechodzi szkolenie, podczas którego uczy się, jak zarządzać własnym punktem i reklamować go.

- Ze względu na duże zainteresowanie franczyzą w sierpniu zostanie zorganizowana druga tura bezpłatnych szkoleń dla przyszłych właścicieli placówek oraz trenerów prowadzących zajęcia. Razem z franczyzobiorcami prowadzimy intensywne przygotowania do dni otwartych, które zostaną przeprowadzone we wrześniu – wyjaśnia Agnieszka Gorzyńska.

(mak)