27.02.2002

Nowe placówki Grupy Muszkieterów

Do końca roku Muszkieterowie chcą otworzyć 25 sklepów Intermarche i Bricomarche

Jak podaje „Puls Biznesu”, do końca roku Muszkieterowie chcą otworzyć 25 sklepów Intermarche i Bricomarche. Pochłonie to 100 mln zł. Kolejne 60 mln zł wydadzą na centrum dystrybucyjne w Częstochowie.

- Do końca 2002 roku w Polsce będzie działało 100 sklepów Intermarche i Bricomarche. Inwestycje pochłoną w tym roku 100 mln zł – mówi Zbigniew Kuś, członek zarządu ITM Polska, koordynującej działalność grupy Muszkieterowie.

Dotychczas cała działalność handlowa grupy Muszkieterów w Polsce jest prowadzona poprzez centrum dystrybucyjne w Koziogłowach koło Poznania.
- Obejmuje ono zasięgiem obszar w promieniu 200-300 km. Prawie wszystkie sklepy mieszczą się w zachodniej części kraju – mówi Zbigniew Kuś.

Według niego, jeszcze w 2002 roku Muszkieterowie rozpoczną budowę drugiego centrum dystrybucyjnego, w Częstochowie. Inwestycja ma pochłonąć 60 mln zł. Centrum w Częstochowie pozwoli rozwinąć działalność firmy w centralnej i południowej Polsce.
- W planach do 2004 roku mamy budowę dwóch kolejnych centrów dystrybucyjnych we wschodniej i północno-wschodniej części kraju – mówi Zbigniew Kuś.

Więcej: Ryszard Gromadzka, Puls Biznesu, 27 luty 2002

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0